środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Świąteczny weekend był spokojny

Apele poskutkowały? Po serii przedświątecznych zdarzeń z udziałem pijanych kierowców święta minęły spokojnie. Przez cztery dni – od czwartku 24 do niedzieli 27 grudnia - łomżyńscy policjanci zatrzymali tylko dwóch pijanych kierowców. Generalnie tegoroczne święta Bożego Narodzenia w Łomży i na drogach w najbliższej okolicy były spokojne – oceniają łomżyńscy policjanci.

Pierwszy z pijanych kierowców wpadł 25 grudnia przed godziną 21:00. W Jedwabnem jadąc citroenem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu w związku ze znakiem stop i zderzył się z nadjeżdżającym z lewej strony passatem. Jak się potem okazało kierujący citroenem 29-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia, tuż po godzinie 23:00 w Łomży, mundurowi przerwali jazdę 45-letniemu kierowcy ciągnika rolniczego. Badanie wykazało, że miał on ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Poza tym przez cztery dni w okolicach Łomży nie doszło do żadnego wypadku, ale było za to aż 14 kolizji - blisko połowa z nich wydarzyła się w Wigilię.
Jak przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło tego dnia w Drozdowie. Kierujący oplem astrą 21-latek, jadąc w kierunku Kalinowa, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze, zjechał na lewe pobocze, gdzie uderzył w zaparkowanego opla zafirę. Stojące auto na skutek uderzenia przewróciło się uszkadzając dodatkowo ogrodzenie posesji. Podobne zdarzenie miało miejsce drugiego dnia świąt na drodze nr 668 relacji Przytuły Jedwabne. Według wstępnych ustaleń mundurowych, 21-latek kierujący audi, na skutek niedostosowania prędkości do warunków na drodze, na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i zakończył swoją podróż wjeżdżając do przydrożnego rowu. Tego samego dnia, także w Łomży, kierujący mitsubishi 35-latek na skutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych uderzył w słup oświetleniowy na skrzyżowaniu ul Przykoszarowej i Zawadzkiej.

Według KWP Białystok święta nie były bezpieczniejsze.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0