Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Wypadkowe święta na drogach

9 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła a 20 zostało rannych to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło na podlaskich drogach w okresie minionych świąt. W tym okresie policjanci podejmowali również więcej niż zazwyczaj interwencji w stosunku zakłócających ciszę nocną i awanturujących się nietrzeźwych imprezowiczów.

Niestety, minione święta na podlaskich drogach nie należały do najspokojniejszych. W tym czasie policjanci odnotowali większą liczbę zdarzeń drogowych niż przed rokiem. Od czwartku do soboty na terenie naszego województwa mundurowym zgłoszono 9 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła a 20 zostało rannych. W analogicznym okresie ubiegłego roku takich zdarzeń odnotowano 5. Wówczas jedna osoba zginęła, a rannych zostało 6 osób.

Do najtragiczniejszego z odnotowanych w trakcie tegorocznych świąt zdarzenia doszło wczoraj wieczorem (26.12.2015 r.) w powiecie augustowskim w miejscowości Serski Las na drodze krajowej nr 16. Z wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że podróżujący fiatem punto w kierunku Sejn 40-letni obywatel Hiszpanii z nieznanych na razie przyczyn, na prostym odcinku trasy stracił panowanie nad pojazdem. Jego rozpędzone auto wypadło z drogi i bokiem uderzyło w drzewo. Mimo kilkudziesięciominutowej reanimacji, którą podjęła załoga przybyłej na miejsce zdarzenia karetki pogotowia, mężczyzny nie udało się uratować. W wypadku niegroźnych potłuczeń doznał także 35-letni pasażer tego auta. Na szczęście pozostałe świąteczne wypadki drogowe nie były aż tak tragiczne w skutkach.

Mimo wcześniejszych, licznych policyjnych ostrzeżeń i apeli o trzeźwość za kierownicą okazało się, że niektórzy spośród kierowców jednak zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Od czwartku do soboty podlascy policjanci zatrzymali aż 20 takich kierowców, którzy stracili już prawa jazdy i za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. W tym niechlubnym gronie znalazł się także sprawca wypadku drogowego, do którego doszło ok. godziny 1:00, w nocy z czwartku na piątek w Dobrzyniewie Fabrycznym. Tam, jak wstępnie ustalili policjanci, 24-letni mieszkaniec gminy Dobrzyniewo Duże podróżując peugeotem zjechał na lewy pas ruchu, następnie na chodnik po czym uderzył w słup energetyczny i wpadł do rowu. W wyniku wypadku kierowca i jego 24-letni pasażer trafili do szpitala z podejrzeniem urazu głowy. Ponadto do szpitala z urazem barku przewieziony został też drugi z pasażerów w wieku 21-lat. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca był on pijany - miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie minionych świąt policjanci odnotowali również więcej niż zazwyczaj interwencji związanych z różnymi ekscesami osób będących pod wpływem alkoholu. Były to przede wszystkim interwencje w stosunku do osób zakłócających ciszę nocną i wezwania do awantur domowych. Niestety wyjątkowo liczne okazały się przypadki, w których nietrzeźwi uczestnicy takich zdarzeń swoją agresywną postawę kierowali także do podejmujących interwencję funkcjonariuszy.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę