Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Policjanci wyjechali na święta

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu – policjanci ruchu drogowego w całym kraju rozpoczynają akcję związaną ze świętami Bożego Narodzenia. Już dziś w Łomży będzie więcej patroli. Policjanci będą widoczni na głównych ciągach komunikacyjnych miasta i regionu i w tych miejscach, w których może dochodzić do łamania przepisów. Zapowiadają, że pomimo świątecznego nastroju, nie będzie żadnego pobłażania dla wariatów drogowych.

Funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość kierowców, a także stan techniczny samochodów.
- Przed wyruszeniem w podróż warto sprawdzić między innymi, czy pojazd wszystkie światła ma sprawne, czy ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny w samochodzie są uzupełnione – radzi Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży.
Policjanci poza oznakowanymi, dobrze widocznymi dla wszystkich radiowozami, używają także radiowozów nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory. To z myślą szczególnie o tych kierowcach, którzy bardzo się spieszą.
- Nadmierna prędkość i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze to główne przyczyny wypadków, dlatego apelujemy do kierowców, aby zwolnili – mówi Szlesińska. - W dalszą podróż najlepiej wyjechać trochę wcześniej, aby nie prowadzić pod presją czasu i zaplanować sobie rzerwę na odpoczynek. Nawet jeśli trochę się spóźnimy na rodzinną uroczystość, to lepiej jednak, że tak dotrzemy cali i zdrowi.
W związku z obserwowaną w ostatnich dniach w okolicach Łomży prawdziwą plagą pijanych kierowców policjanci zapowiadają, że pomimo świątecznego nastroju, nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Apelują też do tych wszystkich, którzy widzą jak osoba, która piła wcześniej alkohol chce wsiąść za kierownice auta, o powstrzymanie pijanego kierowcy.
- Powinniśmy pilnować członków rodziny i znajomych – mówi Ewelina Szlesińska. - Można im zaproponować pozostawienie samochodu i wezwanie taksówki, czy odwiezienie przez osobę niepijącą. Ewentualnie można zaoferować im nocleg – przekonuje policjantka podkreślając, że to przede wszystkim dla ich dobra, ale także, aby inni trzeźwi użytkownicy dróg mogli na święta dojechać bezpiecznie. - Jeżeli cokolwiek wyda się nam niepokojące, należy jak najszybciej powiadomić policję, dzwoniąc pod numer 112 lub 997 – dodaje zapewniając, że policjanci będą sprawdzać każdy tego typu sygnał!

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę