Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bunt samorządowców przeciw polityce śmieciowej Łomży?

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Samorządowcy z okolicznych gmin apelują do prezydenta Łomży o wstrzymanie się z podwyżkami opłat na wysypisku śmieci w Czartorii. Działa tam tzw. Rejonowa Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych, do której śmieci kierowane są z 18 okolicznych gmin. Samorządy te współfinansowały budowę tu zakładu unieszkodliwiania odpadów, a teraz są zaskoczone planami drastycznych podwyżek cennika miejskiej spółki śmieciowej. Do ratusza dotarło już kilka pism od szefów okolicznych gmin. Są oburzeni. Niektórzy z nich twierdzą, że o planowanej podwyżce i jej skali dowiedzieli się z 4lomza.pl.

Samorządowcy domagają się natychmiastowego zwołania przedstawicieli wszystkich gmin, które uczestniczyły w budowie zakładu w Czartorii. Żądają też przedstawienia kosztów funkcjonowania miejskiej spółki i przedstawienia danych, które powodują, że ceny mają aż tak bardzo wzrosnąć.
- Nie jesteśmy przeciwni wzrostom cen jeśli są one konieczne i wynikają z uzasadnionych przyczyn – czytamy w jednym z pism, które dziś trafiło do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.
Samorządowcy sa oburzeni. Niektórzy swoje listy do prezydenta tytułują jako "Protest". Żądają co najmniej pół roku na wejście nowych cen w życie. "Lider projektu – Miasto Łomża – takim postępowaniem pozbawił partnerów projektu, tj. gminy współfinansujące wysypisko w Czartorii, niezbędnego czasu do przygotowania się w zakresie konstruowania przyszłorocznego budżetu". Twierdzą, że potrzebują czasu na dostosowanie własnych dokumentów uwzględniających podwyżki m.in. określających wyższe stawki podatku śmieciowego.
Przede wszystkim jednak samorządowcy z okalających Łomżę gmin żądają natychmiastowego spotkania z prezydentem Łomży, przedstawienia kalkulacji finsnsowej ZGO i udokumentowania podstaw proponowanych podwyżek.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę