niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Decyzja środowiskowa na obwodnicę Konarzyc

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku wydał decyzję środowiskową na planowany remont drogi wojewódzkiej Łomża – Śniadowo z budową nowej obwodnicy Konarzyc. Jak mówi Lech Magrel (RDOŚ) przebieg obwodnicy został wybrany zgodnie z propozycją inwestora, czyli Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Ma ona przebiegać po wschodniej stronie miejscowości i za torami kolejowymi. Zacznie się już w Łomży w okolicach skrzyżowania drogi z ul. Pawią i skończy za Konarzycami w okolicy skrzyżowania z drogą na Boguszyce przed planowanym zjazdem na Via Baltica.

Tak ma przebiegać obwodnica Konarzyc
Tak ma przebiegać obwodnica Konarzyc

Planowana inwestycja dotyczy przebudowy około 14 km drogi drogi wojewódzkiej Nr 677 na odcinku Łomża – Śniadowo. Poza obwodnica Konarzyc obejmuje także poszerzenie jezdni do szerokości 7 m, wzmocnienie istniejącej nawierzchni oraz umocnienie poboczy, korektę łuków i niwelację wzniesień, a także budowę ciągu pieszo-rowerowego na całej długości od Łomży do Śniadowa.
Wartość całej inwestycji szacowana jest na 39 mln zł. Przebudowa ma być zrealizowana z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0