Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Więcej bezrobotnych

Po dziewięciu z rzędu miesiącach spadków, w listopadzie bezrobocie w Łomży wzrosło. Na koniec miesiąca w rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy figurowało 5246 bezrobotnych. To o 142 osoby, czyli o 2,8% więcej niż w październiku, ale też o ponad 20% - blisko 1500 osób - mniej niż na koniec stycznia.

W listopadzie do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży zgłosiło się 657 bezrobotnych, w tym  519 nie posiadało prawa do zasiłku. Wśród rejestrujących się było 29 osób, które wcześniej pracowały za granicą.
W tym samym czasie do urzędu wpłynęło 158 ofert pracy, a z rejestrów wykreślono 515 bezrobotnych. Większość z nich – 351 osób – znalazła nową pracę. W 83 przypadkach jest to praca subsydiowana, czyli wspierana środkami PUP.  Na szkolenia, staże, prace społecznie użyteczne czy w ramach zajęć aktywizacyjnych skierowano łącznie kolejnych 19 osób.
- Zanotowany niewielki wzrost poziomu bezrobocia związany jest m.in. z mniejszą aktywizacją bezrobotnych w ramach aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu oraz rejestracją osób po zakończonych formach aktywnych przeciwdziałania bezrobociu – informuje urząd w miesięcznym komunikacie.
Z danych PUP Łomża wynika, że stopa bezrobocia w mieście Łomża wyniosła 12,7%, a na terenie  Powiatu Łomżyńskiego – 11,3%.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę