Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

W Łomży nie będzie ośrodka dla uchodźców

Główne zdjęcie
Ośrodek dla uchodźców w Łomży (fot. archiwum)

Białostocka firma, która jest właścicielem Zajazdu „Zacisze” przy ul. Wesołej w Łomży nie zgłosiła go w organizowanym przez Urząd ds Cudzoziemców przetargu na zakwaterowanie i wyżywienie cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy w Rzeczypospolitej Polskiej. To oznacza, że w taki ośrodek w mieście nie powstanie.

Obawy, że po 5 latach w dawnym hotelu robotniczym przy Wesołej 117 w Łomży ponownie utworzony zostałby ośrodek dla uchodźców związane były z informacją jaką we wrześniu właściciel budynku przekazał prezydentowi Łomży o zamiarze przeznaczenia go na ośrodek dla cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy w RP. To jeden z wymogów formalny jakie Uds.C stawia w przetargach na nowe lokalizacji ośrodków. Obecnie trwa postępowanie w którym wskazanych ma być 10 takich ośrodków. Dziś w siedzibie Urzędu ds Cudzoziemców w Warszawie otwierano oferty zgłoszone w przetargu. Jak informuje Ewa Piechota, rzecznik prasowy Urzędu, złożyło je 9. podmiotów. Na liście jest także firma, która jest właściciel również zajazdu w Łomży. Niemniej jak podaje Piechota firma ta zaoferowała znajdujący się w Białymstoku Zajazd „Budowlani”, w którym od lat funkcjonuje ośrodek dla uchodźców.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę