środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Wiceministrowie Zieliński i Bogucki

Już kilka dni temu wiadomym było, że ministrem rolnictwa ponownie, po 9 latach, zostanie Krzysztof Jurgiel. Teraz potwierdziły się dwie kolejne plotki. Posłowie Jarosław Zieliński (z Suwałk) i Jacek Bogucki (z Czyżewa), po 8 latach wracają jako wiceministrowie – spraw wewnętrznych i administracji oraz rolnictwa.

Jarosław Zieliński sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracj
Jarosław Zieliński sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracj
Jacek Bogucki sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Jacek Bogucki sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Obaj posłowie nominacje na stanowiska Sekretarza Stanu odebrali w czwartek 19 listopada. Jarosławowi Zielińskiemu będą podlegały służby mundurowe – Policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna i Biuro Ochrony Rządu. Będzie on również – jako pierwszy wiceminister - zastępował Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka w czasie jego nieobecności.
Zieliński był już wiceministrem MSWiA w rządzie Jarosława Kaczyńskiego w latach 2006-2007.
Także dziś powołanie na sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odebrał poseł Jacek Bogucki. Funkcje tę pełnił już od 31 sierpnia do 16 listopada 2007 roku.
- Funkcja wiceministra to zaszczyt i zobowiązanie. Czeka nas dużo pracy, ale damy radę – przekazuje teraz Bogucki informując o tym, że powołanie go na to stanowisko podpisała premier Beata Szydło.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0