Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Kołakowski wiceprzewodniczącym sejmowej komisji

Główne zdjęcie
Poseł Lech Antoni Kołakowski

Posłowie wybrali komisje w których chcą pracować. Z pięciorga posłów pochodzących z zachodniej części województwa podlaskiego czworo będzie zasiadało w dwóch komisjach, a tylko Lech Kołakowski w trzech. W jednej z nich - Komisji do Spraw Unii Europejskiej - został wybrany wiceprzewodniczącym.

Kołakowski (PiS) był członkiem tej komisji także w poprzednich kadencjach Sejmu. Po raz pierwszy został powołany do niej w listopadzie 2007 roku. Do zakresu działania tej Komisji należą sprawy związane z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej, w szczególności zajmowanie stanowisk i wyrażanie opinii na temat projektów aktów prawnych Unii Europejskiej, projektów umów międzynarodowych, których stroną mają być Unia Europejska lub Europejska Wspólnota Energii Atomowej, planów pracy Rady i rocznych planów legislacyjnych Komisji Europejskiej, formułowanie zaleceń dla Rady Ministrów dotyczących stanowiska Rzeczypospolitej Polskiej, jakie Rada Ministrów ma zamiar zająć podczas rozpatrywania projektu w Radzie oraz rozpatrywanie informacji i innych dokumentów przedkładanych przez Radę Ministrów, a także opiniowanie kandydatur na niektóre stanowiska w Unii Europejskiej.
Poseł Lech Kołakowski w tej kadencji Sejmu będzie pracował także w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Poseł Bernadeta Krynicka (PiS) wybrała pracę w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz w Komisja Zdrowia. Poseł Kazimierz Gwiazdowski (PiS) został członkiem Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Poseł Jacek Bugucki (PiS) jest w Komisji Finansów Publicznych oraz Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a poseł Adam Andruszkiewicz (Kukiz'15) w Komisja Łączności z Polakami za Granicą, gdzie objął funkcje wiceprzewodniczącego oraz w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

W sumie w obecnej kadencji sejmu powołano 27 komisji stałych. W komisjach sejmowych nie muszą pracować posłowie zasiadający w rządzie. Dlatego minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel i wiceminister administracji i spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński z PiS-u w żadnej nie będą zasiadać.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę