Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Strażacy z Łomży mają puchar komendanta wojewódzkiego PSP

Główne zdjęcie
fot. KW PSP Białystok

10-osobowa drużyna z kapitanem zespołu aspirantem Kamilem Cieślikiewiczem zdobyła puchar w turniej halowym piłki nożnej. Reprezentacja Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży zwyciężyła w finale z reprezentacjami Komendy Wojewódzkiej PSP i Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku, wygrywając mecze 3 do 2. Najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju został obwołany 24-letni młodszy kapitan Paweł Wasiulewski z Komendy Miejskiej PSP w Łomży.

- Eliminacje do turnieju halowego piłki nożnej o puchar komendanta wojewódzkiego na naszym terenie odbywały się w Wiźnie – relacjonuje wierny kibic strażaków piłkarzy st. kapitan Krzysztof Milewski, zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej. - Sędzia, który sędziował cały turniej mówił mi, że nie zdawał sobie sprawy, że piłka halowa drużyn strażackich jest na takim wysokim poziomie, że tyle jest w zawodnikach waleczności, zaangażowania i umiejętności piłkarskich.
Po eliminacjach, w których łomżyniacy wygrali wszystkie mecze z zespołami z komend PSP w: Augustowie, Bielsku Podlaskim i Wysokiem Mazowieckiem, zmierzyli się w finale z kolegami z komend PSP: wojewódzkiej i miejskiej w Białymstoku oraz z Komendy Powiatowej PSP w Kolnie, z którymi zremisowali do zera. W kadrze województwa podlaskiego, przygotowującej się do XXI Halowych Mistrzostw Polski Strażackich Piątek Piłkarskich, wystąpią też dwaj strażacy z Łomży: Paweł Wasiulewski (NWZ): najlepiej podający, rozgrywający, asystujący i strzelający, oraz 23-letni mł. aspirant Mateusz Zalewski. Dobra forma i zgranie zespołu to nie tylko wynik aktywnej pracy na co dzień, ale również cotygodniowych, dwugodzinnych treningów w sali gimnastycznej SP nr 10.
Pozostali piłkarze pucharowej drużyny to: młodszy ogniomistrz Michał Karpiński, mł. ogniomistrz Piotr Dubiel, aspirant Rafał Kuzia, mł. kpt. Kamil Sulkowski, st. sekcyjny Tomasz Biedrzycki i st. sekcyjny Grzegorz Rutkowski. Na boisko w meczu piłki halowej wybiega drużyna pięcioosobowa.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę