sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Krajewski dostał rolnictwo

Trzy departamenty związane z rolnictwem w Urzędzie Marszałkowskim nadzoruje Stefan Krajewski, który wszedł jako nowy członek do zarządu województwa podlaskiego. Krajewski z podzambrowskiego Krajewa Białego jest pierwszym od roku reprezentantem zachodniego okręgu wyborczego, obejmującego Łomżę i powiaty: grajewski, kolneński, łomżyński i zambrowski, we władzach wykonawczych samorządu województwa.

Od lewej: Jerzy Leszczyński (PSL) - marszałek województwa, Maciej Żywno (PO) - wicemarszałek, Stefan Krajewski (PSL) członek zarządu. (Fot. UMWP/wrotapodlasia.pl)
Od lewej: Jerzy Leszczyński (PSL) - marszałek województwa, Maciej Żywno (PO) - wicemarszałek, Stefan Krajewski (PSL) członek zarządu. (Fot. UMWP/wrotapodlasia.pl)

Należący do Polskiego Stronnictwa Ludowego Stefan Krajewski przez prawie 5 lat był dyrektorem Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. W poniedziałek wieczorem został wybrany na członka zarządu województwa i zgodnie z podziałem kompletacji dokonanym przez nowego marszałka Jerzego Leszczyńskiego, nadzoruje pracę trzech departamentów marszałkostwa: Rozwoju Obszarów Wiejskich, Rolnictwa i Obszarów Rybackich, oraz Mienia i Geodezji. Podczas pierwszej konferencji prasowej nowego zarządu województwa Stefan Krajewski mówił, że nadzoruje departamenty, do kierowania którymi jest merytorycznie przygotowany.
- Według strategii województwa rolnictwo to w naszym regionie jeden z priorytetów, a rozwój obszarów wiejskich to również rozwój miast i całych regionów, musimy pracować tak, by nasze województwo się stale rozwijało i było liderem – powiedział Krajewski.
Stefan Krajewski ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe z zakresu Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej  na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0