środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

To było potrącenie dzieci

8 i 11 lat mają chłopcy, którzy zostali potrąceni przez kierowce daewoo matiz w piątek wieczorem na przejściu dla pieszych na Zawadzkiej przy skrzyżowaniu z Prusa. Młodszy z chłopców z obrażeniami ciała został przetransportowany do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, starszemu nic się nie stało i po badaniach został zwolniony do domu.

Potrącone chłopców na przejściu dla pieszych na ul. Zawadzkiej.
Potrącone chłopców na przejściu dla pieszych na ul. Zawadzkiej.

Przypomnijmy do wypadku doszło około godziny 16.45. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 71-letni kierujący matizem jadąc lewym pasem ruchu ulicą Zawadzką od strony Galerii Veneda ominął pojazd, który zatrzymał się bezpośrednio przed przejściem i potrącił chłopców przechodzących po oznakowanym przejściu dla pieszych od strony ulicy Prusa w kierunku Mazowieckiej. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia apelują do kierowców o ostrożność zwłaszcza gdy dojeżdżają do przejść dla pieszych.
- Pamiętajmy aby zwalniać i zatrzymywać się przed przejściem dla pieszych, w momencie kiedy pieszy sygnalizuje zamiar przejścia oraz nie wyprzedzać i nie omijać innych pojazdów na przejściach, gdzie może łatwo dojść do potrącenia – podkreślają policjanci. Proszą także o dostosowanie prędkości do warunków drogowych, tak by móc w sytuacji kryzysowej odpowiednio wcześnie zareagować.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0