Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 18 czerwca 2021 napisz DONOS@

To było potrącenie dzieci

Główne zdjęcie
Potrącone chłopców na przejściu dla pieszych na ul. Zawadzkiej.

8 i 11 lat mają chłopcy, którzy zostali potrąceni przez kierowce daewoo matiz w piątek wieczorem na przejściu dla pieszych na Zawadzkiej przy skrzyżowaniu z Prusa. Młodszy z chłopców z obrażeniami ciała został przetransportowany do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, starszemu nic się nie stało i po badaniach został zwolniony do domu.

Przypomnijmy do wypadku doszło około godziny 16.45. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 71-letni kierujący matizem jadąc lewym pasem ruchu ulicą Zawadzką od strony Galerii Veneda ominął pojazd, który zatrzymał się bezpośrednio przed przejściem i potrącił chłopców przechodzących po oznakowanym przejściu dla pieszych od strony ulicy Prusa w kierunku Mazowieckiej. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia apelują do kierowców o ostrożność zwłaszcza gdy dojeżdżają do przejść dla pieszych.
- Pamiętajmy aby zwalniać i zatrzymywać się przed przejściem dla pieszych, w momencie kiedy pieszy sygnalizuje zamiar przejścia oraz nie wyprzedzać i nie omijać innych pojazdów na przejściach, gdzie może łatwo dojść do potrącenia – podkreślają policjanci. Proszą także o dostosowanie prędkości do warunków drogowych, tak by móc w sytuacji kryzysowej odpowiednio wcześnie zareagować.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę