Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Decyzja środowiskowa jest, projekt drogi Łomża – Nowogród ma być niebawem

Główne zdjęcie
Projektowana obwodnica Kupisk w ciągu drogi wojewódzkiej 645 Łomża - Nowogród

Burmistrz Nowogrodu wydał, na wniosek Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, decyzję środowiskową na przebudowę ok. 10 km drogi Łomża – Nowogród i budowę obwodnicy Kupisk. - Były uwagi mieszkańców co do inwestycji, jej lokalizacji, bo każdy chce odsunąć obwodnicę jak najdalej od domów i zabudowań gospodarczych, jednak na razie żadne odwołania nie wpłynęły zapewnia Marta Grądzka, inspektor ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miasta i Gminy w Nowogrodzie. Do prac przygotowuje się inwestor: Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich, który do końca roku chce mieć opracowaną kompletną dokumentację inwestycji.

Inspektor Marzena Grądzka informuje, że decyzja środowiskowa zawiera kartę informacyjną, gdzie mowa jest w zarysie o: poszerzeniu jezdni do 7 m, umocnieniu nawierzchni i poboczy i obiektach inżynieryjno-drogowych (cztery przepusty, rów chłonno-odparowujący i zbiornik retencyjny). Do tego ciąg pieszo-jezdny, czyli ścieżka rowerowa, która ma zostać zbudowana obok drogi na całej jej długości do granic Łomży do Nowogrodu, a także korekta łuków drogi, budowa zatok autobusowych i chodników. Ponadto przewidywana jest przebudowa skrzyżowań, uzbrojenia kolidującego z inwestycją oraz budowa kanału technologicznego, na przykład, na położenie światłowodu.
Jednocześnie od roku trwa opracowywanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi z Łomży do Nowogrodu, w tym budowy obwodnicy Kupisk. Samo przygotowanie projektu będzie kosztowało około 370 tys. zł, jednak o kwotach za ewentualne wykonanie podziałów działek pod budowę drogi na razie mówić za wcześnie. Tak przynajmniej twierdzi Maria Gawryluk, zastępca dyrektora PZDW w Białymstoku ds. inwestycji.
Szacowany koszt całej modernizacji drogi Łomża – Nowogród może wynieść około 40 mln zł. Fundusze mają pochodzić z RPO WP na lata 2014-2020.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę