czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Bezrobotni poszukiwani?

- Rynek pracy przekształca się nam z rynku pracodawcy na rynek pracownika – ocenia Mieczysław Bieniek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Jego zdaniem spowodowały to dwie tendencje, które nałożyły się na siebie. Pierwsza z nich to bardzo duży odpływ z miasta i regionu odpływ osób poszukujących pracy – zwłaszcza osób dobrze wykwalifikowanych, druga to ożywienie w gospodarce. Efektem znacząco mniejsze niż przed rokiem bezrobocie – w Łomży to spadek o ok. 700 osób, ale także niedobór wykwalifikowanych pracowników.

Mieczysław Bieniek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży
Mieczysław Bieniek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży

- Lekarstwem dla pracodawców jeśli chodzi o pozyskanie fachowej kadry staje się Krajowy Fundusz Szkoleniowy – mówi dyrektor PUP Łomża. -  To wydzielona cześć Funduszu Pracy, przeznaczoną na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy.
W Łomży w tym roku do wykorzystania na ten cel jest 862 tys 500 zł. W przypadku mikroprzedsiębiorstwa, tj. pracodawcy zatrudniającego do 10 osób, ze środków KFS można sfinansować 100% kosztów kształcenia z limitem do 12 tys. 800 zł na jednego uczestnika. Jak się okazuje pracodawcy bardzo chętnie z tego korzystają. Do października wykorzystano już ponad 700 tys. zł.    
- To są bardzo proste środki dla pracodawców – mówi dyrektor Bieniek. - Trzeba pobrać wniosek – można ze strony internetowej Urzędu - my w przeciągu tygodnia go rozpatrujemy. PUP nie ma nic do firmy szkoleniowej ani zakresu szkolenia.

170919012406.jpg
cz
pon, 19 października 2015 13:44
Data ostatniej edycji: pon, 19 października 2015 15:25:25

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0