Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Bezrobotni poszukiwani?

Główne zdjęcie
Mieczysław Bieniek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży

- Rynek pracy przekształca się nam z rynku pracodawcy na rynek pracownika – ocenia Mieczysław Bieniek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Jego zdaniem spowodowały to dwie tendencje, które nałożyły się na siebie. Pierwsza z nich to bardzo duży odpływ z miasta i regionu odpływ osób poszukujących pracy – zwłaszcza osób dobrze wykwalifikowanych, druga to ożywienie w gospodarce. Efektem znacząco mniejsze niż przed rokiem bezrobocie – w Łomży to spadek o ok. 700 osób, ale także niedobór wykwalifikowanych pracowników.

- Lekarstwem dla pracodawców jeśli chodzi o pozyskanie fachowej kadry staje się Krajowy Fundusz Szkoleniowy – mówi dyrektor PUP Łomża. -  To wydzielona cześć Funduszu Pracy, przeznaczoną na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy.
W Łomży w tym roku do wykorzystania na ten cel jest 862 tys 500 zł. W przypadku mikroprzedsiębiorstwa, tj. pracodawcy zatrudniającego do 10 osób, ze środków KFS można sfinansować 100% kosztów kształcenia z limitem do 12 tys. 800 zł na jednego uczestnika. Jak się okazuje pracodawcy bardzo chętnie z tego korzystają. Do października wykorzystano już ponad 700 tys. zł.    
- To są bardzo proste środki dla pracodawców – mówi dyrektor Bieniek. - Trzeba pobrać wniosek – można ze strony internetowej Urzędu - my w przeciągu tygodnia go rozpatrujemy. PUP nie ma nic do firmy szkoleniowej ani zakresu szkolenia.

cz
pon, 19 października 2015 13:44
Data ostatniej edycji: pon, 19 października 2015 15:25:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę