Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Maszerowali przeciw imigrantom

„Polska cała tylko biała” i „nie kebaby, a schabowe nasze dobro narodowe”, „tak dla repatrianta, nie dla imigranta” - to niektóre z haseł wykrzykiwanych przez uczestników niedzielnego marszu przeciw imigrantom w Łomży. W marszu zorganizowanym przez Obóz Narodowo Radykalny przeszło około 150 osób.

- Jesteśmy przeciw sprowadzeniu osób, które będą zagrożeniem dla naszego społeczeństwa – mówił Filip Łukaszewicz z ONR-u do uczestników marszu zebranych na Starym Rynku w Łomży. - Nie może tak być, że przyjadą tutaj islamiści i będą decydować o tym co tu ma być. To sprzeciw wobec gwałtów, morderstw i kradzieży. Nie możemy zgadzać się na to, aby prawo szariatu rządziło w Łomży – mówi Łukaszewicz co kilka chwil wzywając do wykrzykiwania przez zebranych różnych haseł – od „Polska przeciw imigrantom”, „nie islamska, nie laicka, tylko Polska katolicka”  po „Polska cała tylko Biała”.
Do zebranych na Starym rynku przemówił także Damian Getek, przewodniczący „Łomżyńskiego Klubu Myśli Patriotycznej”. On mówił, że marsz jest po to, aby zaprotestować przeciwko temu jak rząd Niemiec, jak Andrea Merkel traktują inne państwa Unii zapraszając do siebie uchodźców i na siłę rozdzielając ich pomiędzy inne państwa. Mówił, że „uchodźców staramy się rozumieć”, ale „sprzeciwiamy się imigrantom ekonomicznym, którzy zalewają Europę”.
- Stop islamizacji Europy – mówił Getek dodając: „chcemy wywrzeć nacisk na rząd Polski, aby Polak był mądry przed szkodą, a nie po szkodzie”.

Uczestnicy marszu niosąc transparent z logiem ORN i hasło: „stop islamizacji Polski” wznosząc okrzyki przeszkli ze Starego Rynku przed ołtarz papieski przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tu odmówiono modlitwę „Zdrowaś Maryjo...” oraz zaśpiewano hymn.
Filip Łukaszewicz podziękował wszystkim za udział w marszu i zapraszał do udziału w Mszy świętej, która trzy kwadranse później miała być sprawowana w intencji chrześcijan pomordowanych w Syrii. Zdecydowana większość z około stu osób, które doszły do końca marszu, rozeszły się natychmiast po jego zakończeniu.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę