Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Auto Detailing - nowe życie Twojego auta

Na polskim rynku coraz częściej pojawiają się firmy świadczące usługi auto detailingu. Moda na nie dotarła do nas z USA i zachodniej Europy. Auto detailing oferuje kompleksowy proces renowacji i konserwacji pojazdu wewnątrz i na zewnątrz, w celu podniesienia walorów estetycznych i użytkowych pojazdu, a także przedłużenia jego żywotności. Proces auto detailingu skierowany jest do aut używanych oraz fabrycznie nowych.

Marek Jankowski – właściciel firmy MJ DETAILING jednej z pierwszych tego typu firm na terenie województwa podlaskiego wyjaśnia czym różni się wizyta w jego zakładzie od wizyty w zwykłej automatycznej lub ręcznej myjni samochodowej:
„Użytkownicy samochodów  coraz więcej uwagi poświęcają wyglądowi swoich aut. Zdają sobie sprawę z tego, że nie tylko stan techniczny, ale również wizualność poprawiają komfort i radość użytkowania pojazdu. Świadczą o tym coraz większe kolejki przed myjniami. Jednak myjnia to tylko półśrodek. Mimo, że jakość szczotek służących do mycia samochodów jest coraz lepsza, to i tak w pewnym stopniu uszkadzają one powłokę lakierniczą i powodują jej zarysowania i zmatowienie. Podobna sytuacja występuje w myjniach parowych, w których brud wycierany jest szmatką. Natomiast ręczne myjnie usuwają bród jedynie częściowo, a pożądany efekt utrzymuje się zazwyczaj do wyschnięcia samochodu. „

Firma MJ DETAILING z Łomży zajmuje się kompleksowo wyglądem auta. Jak twierdzi sam właściciel, samochody nawet kilkunastoletnie opuszczające jego zakład wyglądają tak jakby wyjechały prosto z fabryki:
„Dzięki zastosowaniu odpowiednich, profesjonalnych środków i technologii (metoda „na dwa wiadra”, glinowanie, cleaner), czyścimy karoserię samochodów, usuwając z niej najdrobniejsze, nawet niewidoczne dla oka zanieczyszczenia. Najważniejszy w tym procesie jest nacisk na bardzo bezpieczne dla lakieru poszczególne etapy mycia. Następnie po odpowiednim przygotowaniu polerujemy karoserię przywracając ją niemal do fabrycznego stanu. Ostatnim etapem jest nałożenie na powłokę lakierniczą wosków, polimerów lub najbardziej zaawansowanej technologii jaką są powłoki kwarcowe oraz ceramiczne dające najlepsze zabezpieczenie nawet na kilka lat, które chronią auto przed zabrudzeniami i wpływami atmosferycznymi, a nawet przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Zabezpieczenia takie stosuje się również na felgi, lampy oraz szyby auta. Podobny proces przechodzi wnętrze samochodu. Oczyszczane i zabezpieczane są nie tylko główne elementy ale również drobne detale. ”

Firma z Łomży oferuje również usługi związane z renowacją  skórzanych tapicerek samochodowych (foteli, kierownic). Efekt oraz trwałość takich usług jest bardzo wysoka. Odpowiednie czyszczenie oraz konserwacja przy zastosowaniu profesjonalnych środków zapewnia skórze doskonały wygląd na lata.
Usługi auto detailingu obok czysto wizualnego efektu zapewniają również konkretny wymiar finansowy. Użytkownicy, którzy odwiedzili firmy tego typu cieszą się rzadszymi i tańszymi wizytami w myjniach samochodowych. Jak twierdzi  p. Marek, po nałożeniu odpowiednich, zabezpieczających powłok wystarczy spłukać karoserię czystą wodą i  nie widać nawet zacieków. Nie bez znaczenia jest również fakt, że tak odświeżony samochód zyskuje na wartości, a koszty związane z renowacją zwracają się z nawiązką przy okazji sprzedaży. Dlatego też z usług auto detailingu oprócz indywidualnych klientów korzystają coraz częściej dilerzy i komisy samochodowe.
Na zdjęciach obok tekstu widać efekty mojej pracy. Zainteresowanych usługami zapraszam do mojej firmy, która mieści się w Łomży, przy al. Legionów 37 (vis a vis sklepu Stokrotka).

Marek Jankowski
MJ Detailing
Łomża, aleja Legionów 37 (vis a vis sklepu Stokrotka)
Tel. 721784777
www.facebook.com/MJ-Detailing-882704601813263/timeline/


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę