piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Chętni na naczelników w ratuszu

Trwają rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na naczelnika Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego w Łomży. Będzie to swoisty „rzecznik prasowy” prezydenta, bo takowego Mariusz Chrzanowski dotychczas nie ma. Chętnych było aż 10., ale 3 z nich nie spełniło wymogów formalnych. W sumie na 8 konkursów ogłoszonych przez nowego prezydenta Łomży na naczelników i kierowników w ratuszu zgłosiło się ponad 50 chętnych. Z grupy dotychczas powołanych tylko dwie naczelniczki są nowe w ratuszu...

Odbywający się teraz konkurs na naczelnika Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji ratusza ogłoszony został po raz drugi. Z 5. kandydatów zgłoszonych we wcześniejszym naborze nikt nie spełniał oczekiwań prezydenta Łomży.
Poza naczelnikiem tego wydziału w tym roku prezydent Łomży ogłaszał także konkursy na stanowisko Skarbnika Miasta oraz naczelników wydziału: Informatyki, Architektury, Centrum Obsługi Przedsiębiorców, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych, Centrum Współdziałania Społecznego oraz kierownika Biura Obsługi Urzędu. Za każdym razem chętnych na posady było od 3 do 10 osób. Niektóre z konkursów już są rozstrzygnięte, a do ratusza wpuszczono nieco „świeżej krwi”. Skarbnikiem miasta, co prawda bez konkursu (konkursowi kandydaci podobnie jak w przypadku pierwszego konkursu na naczelnika WKM nie spełniali oczekiwań) została Elżbieta Parzych, która wcześniej była skarbnikiem w Zbójnej.
Nową w ratuszu będzie też Anna Mierzejewska, która dotychczas związana była z Agencją Rozwoju Regionalnego w Łomży. W rywalizacji o fotel naczelnika Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych w ratuszu pokonała troje konkurentów.

Prezydent rozstrzygnął także konkurs na naczelnika Centrum Obsługi Przedsiębiorców. Z 10. chętnych wygrała Małgorzata Puchała, która w dawnym ratuszowym Centrum Obsługi Inwestorów pracuje od lat, a ostatnio pełniła obowiązki naczelnika.
Wiadomo także kto został kierownikiem Biura Obsługi Urzędu – Marcin Sawko dotychczasowy inspektor w Centrum Obsługi Mieszkańców. Na ten konkurs też zgłosiło się 10 osób, ale na rozmowy przyszło tylko 5.

Reszta konkursów czeka na rozstrzygnięcie. Na fotel naczelnika wydziału informatyki zgłosiło się 7 osób, 6 spełniało wymogi formalne, ale na rozmowy przyszło 5. Póki co nie ma decyzji, kto wygrał. Podobnie ma się sprawa z naczelnikiem Centrum Współdziałania Społecznego. Konkurs był ogłoszony jeszcze w lipcu. Zgłosiło się 8 osób, a komisja konkursowa po rozmowach z czterema z nich wskazał jedną „najlepszą”. Mimo, że było to już ponad miesiąc temu dotychczas nie ma decyzji prezydenta czy ta naczelnik zostanie powołana, czy konkurs będzie ogłaszany raz jeszcze.
W przypadku fotela architekta miasta ofert wpłynęło trzy, ale koperty nie zostały jeszcze otwarte. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0