Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Gigantyczne straty suszowe

Już na ponad 200 milionów złotych zostały oszacowane straty jakie spowodowała susza w gospodarstwach na terenie województwa podlaskiego. Jak podkreśla Joanna Pilcicka, rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego, to wstępne szacunki. Komisje ciągle pracują, a ostateczne wyniki ich pracy będą znane za miesiąc.

Komisje szacujące straty w gospodarstwach rolnych pracują na obszarze całego województwa podlaskiego tj. w 118 gminach, w których  wystąpiła susza.
- Do 16 września szkody zostały oszacowane na 28,3 tys. ha na powierzchni 250 tys. ha.  Wartość  szkód przekracza 200 mln zł – podaje Pilcicka zaznaczając, że są to wstępne szacunki. - Największe szkody wystąpiły na glebach lekkich w północno - wschodniej i centralnej części województwa. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę