Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Biznes w Łomży? A jednak to możliwe.

Wielu z nas zaczyna tracić wiarę w to, że w Łomży można dojść do czegokolwiek uczciwą pracą na własny rachunek. Są jednak u nas firmy, które inwestują, zatrudniają nowych pracowników i zdobywają nowe rynki. Jednym z takich podmiotów jest niewątpliwie łomżyńska szkoła języków obcych Linguo. Dodatkowo nauczyciele z Piłsudskiego 95 mają niezwykłą wizję ich roli w życiu lokalnej społeczności.

W 2011 r. troje przyjaciół podjęło decyzję o założeniu małej firmy, która miała dać zatrudnienie jednemu z nich. Szybko jednak okazało się, że zainteresowanie kursami w Linguo wymaga zaangażowania kolejnych nauczycieli oraz powiększania ilości sal dydaktycznych. Do zespołu Linguo dołączali kolejni wykładowcy, w tym native-speakerzy tj. nauczyciele, którzy uczą swojego ojczystego języka. Obecnie Linguo to grupa 18 profesjonalistów, w tym aż 8 native – speakerów języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, i włoskiego.
Łomżyńska firma dynamicznie zdobywa nowe rynki posiadając obecnie oddziały w Zambrowie oraz Ostrowi Mazowieckiej. To jednak nie koniec ekspansji rynkowej albowiem na najbliższe 12 miesięcy zaplanowano otworzenie jeszcze dwóch placówek, w tym jednej na wymagającym rynku warszawskim.

Linguo to nie tylko nauka języków obcych. Prowadzimy również m.in. szkolenia zawodowe, sesje logopedyczne, zajęcia korekcyjne niwelujące deficyty rozwojowe przykładowo dysleksja czy dysortografia, a także świetlicę językową dla dzieci – mówi Sebastian Jaworowski Dyrektor ds. Rozwoju. Co ważne prawie wszystkie kursy i szkolenia oferowane pracownikom firm i instytucji mogą być dofinansowane do 100% - kontynuuje Jaworowski.

Przewagę rynkową naszej placówki budujemy poprzez oferowanie ciekawych zajęć prowadzonych m.in. przez native-speakerów metodą Direct. Znacznie różnią się one od tradycyjnych lekcji w innych szkołach. Podczas spotkań rozmawiamy wyłącznie w języku obcym. W kameralnych grupach każdy ma możliwość pełnego uczestnictwa w zajęciach, a zamiast godzinami analizować zagadnienia gramatyczne, posługujemy się przykładami, które lepiej zapadają w pamięć. Nauka u nas to doskonała rozrywka, jednak w trosce o jakość świadczonych usług, w zakresie metodyki nauczania współpracujemy z łomżyńskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli – mówi Sebastian Jaworowski.

Co ciekawe Linguo to nie tylko gonitwa za sukcesem finansowym. Misją szkoły jest również wspieranie lokalnej społeczności. Z tego względu szkoła już dwukrotnie zorganizowała wakacyjne darmowe kursy języka angielskiego dla dzieci, jest regionalnym koordynatorem unijnej akcji Europejska Noc Bez Wypadku, w okresie Bożego Narodzenia prowadzi coroczną zbiórkę darów dla potrzebujących, organizuje liczne konferencje i prelekcje dla młodzieży. Troska o lokalną społeczność ma w Linguo również wymiar ekonomiczny. Staramy się zaspokajać nasze potrzeby i wydawać zarobione tutaj pieniądze wyłącznie u naszych lokalnych przedsiębiorców. Owszem, bywa że nominalnie ceny są wyższe, ale widzimy, że ostatecznie wszystkim przynosi to wymierne korzyści – mówi Adam Krupa Prezes Zarządu Linguo sp. z o.o. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę