Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Żona b. burmistrza Stawisk nie przyznaje się do winy

Przed kolneńskim sądem stanęła Bożena W., żona byłego burmistrza Stawisk. Kobieta jest oskarżona o niedopełnienie obowiązków, przekroczenie uprawnień i działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Miała to zrobić wysyłając – jako dyrektorka szkoły - swego męża, który po przegranych wyborach miał wrócić do pracy w szkole, na płatny roczny urlop dla poratowania zdrowia. - Bożena W. przed sądem nie przyznała się do winy – informuje sędzia Jan Leszczewski, rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży.

- Oskarżona przed sądem wyjaśniła, że w czasie podejmowania decyzji o udzieleniu urlopu konsultowała się z prawnikami i była przekonana, że postępuje zgodnie z prawem – relacjonuje sędzia Jan Leszczewski, przypominając, że oskarżona twierdzi, że konsultacji udzielili jej: prawnik Kuratorium Oświaty w Białymstoku i radca prawny Urzędu Miasta i Gminy Stawiski. - Podczas piątkowej rozprawy sąd przesłuchiwał także świadków, ale nie wszystkich, dlatego sprawa Bożeny W. została odroczona do 15. października.
Przypomnijmy: Prokuratura Rejonowa w Kolnie zarzuca kobiecie, że z naruszeniem prawa przyjęła męża do pracy – bez wymaganego zaświadczenia lekarskiego, stwierdzającego jego niezdolność do wykonywania obowiązków nauczyciela. Ponadto byłej już dyrektorce szkoły zarzuca się też, że dała mężowi, wbrew przepisom Karty Nauczyciela, roczny płatny urlop. Tym samym działała w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez Marka W. na szkodę gminy Stawiski.
Zgodnie z kodeksem karnym, funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, jeżeli dopuszcza się czynu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę