Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Lasy szybko się palą

Główne zdjęcie
fot. OSP w Bożejewie Starym

Susza dotyka nie tylko uprawy rolników, ale także lasy, w których utrzymuje się bardzo wysokie zagrożenie pożarowe. Strażacy podają, że już w tym roku w województwie podlaskim doszło do ponad 300 pożarów na obszarach zalesionych. To blisko dwukrotnie więcej niż przez cały ubiegły roku. Ze względu na znikomą wilgotność ściółki każdy pożar lasu jest niebezpieczny i szybko się rozprzestrzenia. Ze względu na duże zagrożenie pożarowe w sąsiednich nadleśnictwach Ostrołęka i Myszyniec wprowadzono zakaz wstępu do lasów. Tymczasem wczoraj po południu strażacy z powiatu łomżyńskiego pomagali w gaszeniu pożaru w lesie koło Giełczyna na terenie powiatu monieckiego. Spłonęło tam ok. 9 hektarów lasów i łąk.

fot. OSP w Bożejewie Starym
fot. OSP w Bożejewie Starym

W akcji gaśniczej uczestniczyli m.in. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy, OSP Bronowo i OSP w Bożejewie Starym. Jak informuje Kristian Grodzki z OSP w Bożejewie Starym w sumie z pożarem walczyło 15 zastępów straży pożarnej, zarówno ochotniczej jak i zawodowej, a w początkowej fazie, strażakom na ziemi pomagał również samolot pożarniczy.
Niestety panujące warunki sprzyjają pożarom. St. kpt. Marcin Janowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku informował, że tylko w miniony weekend doszło do 19 pożarów w lasach na terenie województwa podlaskiego.
- Ponieważ główną przyczyną powstawania pożarów na obszarach leśnych są niestety ludzie, apelujemy do mieszkańców regionu oraz odpoczywających tu turystów o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na terenach leśnych i w ich sąsiedztwie – podkreśla st. kpt. Marcin Janowski.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę