Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Wybuchowe znalezisko na polu

Podczas prac polowych rolnik wyorał pochodzący z czasów II wojny światowej duży pocisk artyleryjski. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci informują, że znalezisko nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla ludzi, niemniej do czasu przyjazdu saperów to oni będą pilnować niewypału.

Mający kilkadziesiąt centymetrów długości pocisk znajduje się w okolic 100 metrów od pierwszych zabudowań wsi Chmielewo pod Nowogrodem. Nim został wyorany przez miejscowego rolnika w ziemi przeleżał ponad 70 lat dlatego jest trochę skorodowany. Rolnik o znalezisku powiadomił policję. Ta zabezpieczyła miejsce gdzie pocisk się znajduje i wezwała saperów z jednostki w Orzyszu, którzy niebezpieczne przedmiot mają zabrać i bezpiecznie zneutralizować.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę