środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Rozpoczyna się remont w komendzie

Około 2,5 mln zł w tym roku i w sumie ok. 8,4 mln zł netto przez trzy lata pochłonie kompleksowy remont Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Prace mają rozpocząć lada dzień, ale przynajmniej na razie zarówno petenci jak i pracujący tu policjanci nie powinni odczuwać większych utrudnień. Z czasem się to zmieni, bo jeszcze w tym roku przebudowane ma być główne wejście do budynku przy ul. Wojska Polskiego 9. Łomżyńska komenda będzie gruntownie przebudowana w ramach centralnego „Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji”.

Komenda Miejska Policji w Łomży
Komenda Miejska Policji w Łomży

Kompleksowy remont Komendy Miejskiej Policji w Łomży obejmie główny budynek administracyjny w którym ma być przebudowane wejść, niektóre ściany wewnętrzne, zrobiona  nowa elewacja z dociepleniem budynku i wymianą stolarki, aż po wymianę masztów antenowych usytuowanych na dachu, ale także budynek garażowo-warsztatowy oraz zagospodarowanie terenu łącznie z wymianą ogrodzenia.  
- Planowane prace remontowe nie zakłócą pracy łomżyńskich policjantów – przekazuje Ewelina Szlesińska podkreślając, że takie remonty z powodzeniem realizowane są w komendach i komisariatach Policji w całej Polsce. - W wyniku remontu polepszą się warunki pracy naszych  funkcjonariuszy. Jednocześnie, zastosowane rozwiązania podniosą przede wszystkim komfort przyjmowania interesantów w łomżyńskiej komendzie - na czym nam bardzo zależy, gdyż często przychodzą do nas osoby, które padły ofiarą różnego rodzaju przestępstw.
Pierwsze prace remontowe budynku komendy będą niemal niewidoczne, bo będą prowadzone w piwnicach budynku.
- Mniej więcej po miesiącu, czyli pod koniec sierpnia rozpocznie się remont wejścia głównego i wówczas już do komendy będzie można wchodzić wejściem bocznym od strony małego parkingu – pododaje Urszula Brulińska.  
Tylko na prace remontowe, które mają być wykonane w tym roku, wydane ma być 2,5 mln zł. Przetarg na trzyletni remont komendy w Łomży wygrała firma z Wysokiego Mazowieckiego. Uzyskana w przetargu cena to 8 mln 399 tys. 670 zł. Wszystkie prace – zgodnie z zapisami przetargu – mają być ukończone w czwartym kwartale 2018 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0