Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Zachęta do pielgrzymowania na Jasną Górę

Główne zdjęcie
Ks. Piotr Mazurek, kierownik pielgrzymki

Za dwa tygodnie, w sobotę 1 sierpnia rozpocznie się 31. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Na pątniczy szlak wyruszą pielgrzymi, którzy przez 13 dni, pieszo pokonają ponad 450 km, by w dniu 13 sierpnia pokłonić się Matce Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski. Hasłem przewodnim tegorocznego pielgrzymowania jest wezwanie „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. - To szczególne wezwanie Chrystusa jest aktualne już ponad dwa tysiące lat. Ciągle bowiem potrzebujemy nieustannego nawrócenia w każdym wymiarze naszego życia – czytamy w specjalnym komunikacie jaki przed pielgrzymką do wiernych skierowali bp. Tadeusz Bronakowski oraz ks. Piotr Mazurek kierownik pielgrzymki.

Komunikat będzie czytamy w niedzielę w kościołach Diecezji Łomżyńskiej.
- Czas pielgrzymki, to czas dwutygodniowych rekolekcji. W tym roku poprowadzi je 28. kapłanów, którzy przez swoją posługę, będą Waszymi Pasterzami prowadzącymi Was do Boga – zachęcają księża do udziału w pielgrzymce. - W czasie tych wędrownych rekolekcji, każdy kto tylko zechce, będzie miał możliwość: codziennych Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu, licznych konferencji, medytacji, spowiedzi na pątniczym szlaku i wielu innych duchowych przeżyć  -   Czas pielgrzymki to także doświadczenie wspólnoty pielgrzymkowej. Poznacie nowych ludzi, nowych przyjaciół, poznacie ich radości i smutki, wiarę i upadki. Tak, jak Święta Rodzina, Jezus i Maryja, doświadczycie także trudności, jak chociażby szukania noclegu, by schronić się na noc i nabrać sił. Pielgrzymka dla wielu będzie czasem próby, walki ze swoimi nałogami i słabościami: tymi fizycznymi, jak i duchowymi.
Ale „nie lękajcie się”! Obok Was będą szli Wasi Bracia i Siostry oraz Duszpasterze, którzy pomogą w tym co trudne fizycznie, wesprą w tym co duchowe i zatroszczą się byście byli wspólnotą wierzących, która od Chrystusa zyska potrzebne siły, pokrzepi się wiarą, nadzieją i miłością. Jezus Dobry Pasterz nie opuści swojej trzódki, ale będzie prowadził Was drogą zbawienia.

Zapisu na 31. Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską dokonywane będą przede wszystkim w parafiach od soboty 25 lipca. Zapisy będą prowadzone także w Sekretariacie Pielgrzymki w budynku dawnego Instytutu Teologicznego w Łomży, przy ul. Sadowej 3 (przy katedrze), w godz. 11.00 - 13.00 oraz w godz. 16-18.

Wszystkie bieżące informacje o pielgrzymce można śledzić na stronie www.pielgrzymka.lomza.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę