niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Pieszy pod kontrolą

7 mandatów i 21 pouczeń pieszych to bilans dwudniowej akcji pod kryptonimem „pieszy” prowadzonej przez policjantów z wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej w Łomży. Poza pieszymi mandaty otrzymywali także kierowcy, którzy np. nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu na „zebrze” oraz rowerzyści, którzy zamiast prowadzić rower przejeżdżali nim po przejściu dla pieszych.

Jak podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży tego typu akcje policjanci organizują co pewien czas. Tym razem pretekstem były trzy wypadki z udziałem pieszych jakie w mieście wydarzyły się pod koniec czerwca, gdy trzy osoby, w tym także 13-letnia dziewczynka, zostały potrącone na pasach.
- Akcja miał zwrócić uwagę na problem i przypomnieć pieszym i kierowcom o przepisach ruchu drogowego w tym zakresie – mówi Szlesińska.
Finał akcji to 25 pieszych przechodzący przez jezdnie w miejscach niedozwolonych, jeden pieszy przechodzący po przejściu na czerwonym świetle, oraz dwóch kierowców, którzy nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu na pasach oraz jeden, który nieprawidłowo przez nie przejeżdżał.
- Policjanci także ujawnili 6 przypadków przejeżdżania przez rowerzystów po przejściu dla pieszych – co jest niedozwolone – podkreśla policjantka. - Zgodnie z przepisami rowerzysta dojeżdżając do przejścia musi zejść z roweru i go po nim przeprowadzić.
Większość ujawnionych wykroczeń kończyła się pouczeniami. Policjanci pieszym wystawili „tylko” 7 mandatów. W przypadku rowerzystów, którzy poza  niezgodnymi z prawem przejazdami przez przejście dla pieszych popełnili także 4 inne wykroczenia, policjanci wystawili 1 mandat i skierowali do sądu 3 wnioski o ich ukaranie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0