czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Koparka przerwała gazociąg

Do groźnego wypadku doszło przy ul. Poznańskiej. Koparka przerwała przyłącze gazociągu. Konieczna okazało się ewakuacja mieszkańców okolicznych domów. Strażacy informują, że sytuacja jest już względnie opanowana – na przerwany gazociąg założono zaciski powstrzymujące wypływ gazu. W związku ze zdarzeniem całkowicie z ruchu wyłączono fragment ul. Poznańskiej od skrzyżowania z Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego.

Do przerwania nitki przyłącza gazociągu doszło około gadziny 9.50. Natychmiast na miejsce zostało wysłane kilka zastępów straży pożarnej, pogotowie gazowe, pogotowie ratunkowe i policja, która zamkneła fragment ulicy Poznańskiej. W związku z niebezpieczeństwem grożącym okolicznym mieszkańcom dowodzący akcją zarządził ich ewakuację ze strefy zagrożenia. Według policji ewakuowało 7 osób. Jak przekazuje Grzegorz Wiczyński, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży  osoby te zostaną przewiezione do Centrum Katolickiego, bo nim będą mogli wrócić do swoich domów minie kilka godzin.
- Teraz jest już względnie bezpiecznie, bo na przerwany gazociąg założone są zaciski powstrzymujące wypływ gazu – mówi komendant Wilczyński. - Na miejscu pracują ekipy pogotowia gazowego. Do strefy zagrożenia nie mają dostępu osoby postronne i także mieszkańcy nie będą mogli wrócić do swoich domów dopóki nie uznamy, że jest bezpiecznie – dodaje.


170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0