Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Koparka przerwała gazociąg

Do groźnego wypadku doszło przy ul. Poznańskiej. Koparka przerwała przyłącze gazociągu. Konieczna okazało się ewakuacja mieszkańców okolicznych domów. Strażacy informują, że sytuacja jest już względnie opanowana – na przerwany gazociąg założono zaciski powstrzymujące wypływ gazu. W związku ze zdarzeniem całkowicie z ruchu wyłączono fragment ul. Poznańskiej od skrzyżowania z Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego.

Do przerwania nitki przyłącza gazociągu doszło około gadziny 9.50. Natychmiast na miejsce zostało wysłane kilka zastępów straży pożarnej, pogotowie gazowe, pogotowie ratunkowe i policja, która zamkneła fragment ulicy Poznańskiej. W związku z niebezpieczeństwem grożącym okolicznym mieszkańcom dowodzący akcją zarządził ich ewakuację ze strefy zagrożenia. Według policji ewakuowało 7 osób. Jak przekazuje Grzegorz Wiczyński, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży  osoby te zostaną przewiezione do Centrum Katolickiego, bo nim będą mogli wrócić do swoich domów minie kilka godzin.
- Teraz jest już względnie bezpiecznie, bo na przerwany gazociąg założone są zaciski powstrzymujące wypływ gazu – mówi komendant Wilczyński. - Na miejscu pracują ekipy pogotowia gazowego. Do strefy zagrożenia nie mają dostępu osoby postronne i także mieszkańcy nie będą mogli wrócić do swoich domów dopóki nie uznamy, że jest bezpiecznie – dodaje. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę