Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Empek i spektakl gratis

W środę w Łomży startuje 28 Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka”. To największe i najważniejsze wydarzenie artystyczne roku w Łomży. Przez cztery dni teatry z całego świata będą walczyć o nagrodę główną Grand Prix ufundowaną przez Prezydenta Miasta. Przy okazji festiwalu odbywać się będą także imprezy towarzyszące na które wstęp jest bezpłatny. Wśród nich są trzy wieczorne spektakle plenerowe na starówce. Nowością tegorocznej edycji Festiwalu jest to, że na nie będzie można dojechać bezpłatnym autobusem komunikacji miejskiej.

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu teatralnego MPK
Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu teatralnego MPK

Te spektakle plenerowe to Mistrz Głodu - Teatru Biuro Podróży (Polska), który będzie pokazany jeszcze dziś o godz. 21.30 na Starym Rynku, Poza czasem - Teatru Akt (Polska), który będzie wystawiony na Starym Rynku w czwartek o 21.00 oraz Kazio Sponge Show dla Dorosłych (Kazio Sponge Polska), zaprezentowany w piątek o 21.00 na Farnej.

- W każdym dniu (środa, czwartek, piątek) planowany jest jeden kurs linii teatralnej, która dowiezie widzów z osiedla na Stary Rynek i po zakończonym spektaklu odwiezie do domu – informuje MPK podkreślając, że autobus uruchomiono z inicjatywy dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Łomży, w porozumieniu z Prezydentem Miasta. Teatralny autobus będzie jechał taka sama trasa jak ten, który kursował w Noc Muzeów.

Teatralny autobus, którym wieczorem będzie można jechać za darmo już kursuje po mieście. W autobusie o numerze bocznym 215 można zobaczyć lalki i maski z wcześniejszych przedstawień Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Młodsi pasażerowie poznają pewnie Tymoteusza, który  postanowił osobiście sprawdzić jak się podróżuje łomżyńskimi empekami, a starszych może uwiedzie tajemniczym spojrzeniem Balladyna.


210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę