niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Empek i spektakl gratis

W środę w Łomży startuje 28 Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka”. To największe i najważniejsze wydarzenie artystyczne roku w Łomży. Przez cztery dni teatry z całego świata będą walczyć o nagrodę główną Grand Prix ufundowaną przez Prezydenta Miasta. Przy okazji festiwalu odbywać się będą także imprezy towarzyszące na które wstęp jest bezpłatny. Wśród nich są trzy wieczorne spektakle plenerowe na starówce. Nowością tegorocznej edycji Festiwalu jest to, że na nie będzie można dojechać bezpłatnym autobusem komunikacji miejskiej.

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu teatralnego MPK
Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu teatralnego MPK

Te spektakle plenerowe to Mistrz Głodu - Teatru Biuro Podróży (Polska), który będzie pokazany jeszcze dziś o godz. 21.30 na Starym Rynku, Poza czasem - Teatru Akt (Polska), który będzie wystawiony na Starym Rynku w czwartek o 21.00 oraz Kazio Sponge Show dla Dorosłych (Kazio Sponge Polska), zaprezentowany w piątek o 21.00 na Farnej.

- W każdym dniu (środa, czwartek, piątek) planowany jest jeden kurs linii teatralnej, która dowiezie widzów z osiedla na Stary Rynek i po zakończonym spektaklu odwiezie do domu – informuje MPK podkreślając, że autobus uruchomiono z inicjatywy dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Łomży, w porozumieniu z Prezydentem Miasta. Teatralny autobus będzie jechał taka sama trasa jak ten, który kursował w Noc Muzeów.

Teatralny autobus, którym wieczorem będzie można jechać za darmo już kursuje po mieście. W autobusie o numerze bocznym 215 można zobaczyć lalki i maski z wcześniejszych przedstawień Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Młodsi pasażerowie poznają pewnie Tymoteusza, który  postanowił osobiście sprawdzić jak się podróżuje łomżyńskimi empekami, a starszych może uwiedzie tajemniczym spojrzeniem Balladyna. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0