Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Na ciągnik i wodociąg

Blisko 300 tysięcy złotych otrzymała gmina Łomża na dwie inwestycje z resztówek Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Dotacje przyznał zarząd województwa. Jedna jest na zakup ciągnika z przyczepą do transportu odpadów z terenu gminy, druga na budowę wodociągu rozdzielczego w miejscowości Stare Kupiski.

Jak przekazuje Urząd Marszałkowski w Białymstoku był to ostatni nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 w Województwie Podlaskim z zakresu gospodarki wodno – ściekowej oraz gospodarki odpadami komunalnymi. Do podziału pozostawało jedynie około 5 mln zł.  I o te środki ubiegało się 37 beneficjentów. Na liście projektów do dofinansowania znalazły się 34 inwestycje na kwotę 4 853 977 zł. W tej grupie jest też i gmina Łomża z dwoma projektami.  Wójt Piotr Kłys przekazuje, że wczoraj podpisał już umowy na te dotacje. Na zakup ciągnika z przyczepą do transportu odpadów z terenu gminy Łomża dotacja wynosi niemal równe 200 tysięcy złotych, a na budowę wodociągu rozdzielczego w miejscowości Stare Kupiski 95 tysięcy.

W obu przypadkach to kwoty równe 75% kosztów kwalifikowanych czyli maksymalne możliwe wsparcie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę