Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Będzie okazja spotkać się z koleżankami i kolegami

Główne zdjęcie
Zygmunt Zdanowicz, prezes TPZŁ (fot. archiwum)

- W każdym człowieku jest zakodowane, że kiedy przybywa lat i zwalnia energiczne tempo życia zawodowego i rodzinnego, budzą się refleksje i poszukiwanie korzeni, zaczyna się pisanie drzew genealogicznych i snucie wspomnień, aby powrócić do szczęścia z czasów dzieciństwa i młodości, do beztroskich przygód z lat szkolnych, pierwszych miłości i rozterek na drogach życia – mówi Zygmunt Zdanowicz (lat 78), będący prezesem szóstej już kadencji Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, które organizuje XV Zjazd Wychowanków i Nauczycieli. - Nasze spotkanie odbędzie się od 26. do 28. czerwca. Zapraszamy z Łomży, Zambrowa, Kolna i zakątków Ziemi Łomżyńskiej. Spotkamy się z młodzieżą, pojedziemy na Kurpie, powspominamy i odwiedzimy groby bliskich...

W siedzibie TPZŁ przy ul. Sienkiewicza 8 w Łomży prezes Zygmunt Zdanowicz na miesiąc przed XV Zjazdem Wychowanków i Nauczycieli Szkół Ziemi Łomżyńskiej wspominał pierwszy zjazd z 1958 roku, zanim jeszcze powstało TPZŁ. Był wówczas dopiero od trzech lat nauczycielem i nawet przez myśl mu nie przemknęło, że sam w drugiej dekadzie XXI w. też będzie zapraszał gości z całej Polski i regionu, a najpewniej i z zagranicy, co tez zdarzało się nieraz na zjazdach. Miały one swoją dynamikę i dramaturgię, ponieważ wcześniej odbywały się co cztery lata, a czasem wcale, jeśli nie było chętnego do podjęcia się trudu i odpowiedzialności za organizację człowieka lub grupy ludzi.

Atrakcyjny program na czerwcowy weekend
- Odkąd jestem prezesem TPZŁ, czyli od 1998 roku, zjazdy wychowanków szkół i nauczycieli co trzy lata odbywały się regularnie – uśmiecha się główny szef organizatorów serdecznych spotkań po latach w koleżeńskim kręgu i w bliskim sercu, dla wielu także rodzinnym mieście nad Narwią. - Organizacja zjazdów to nasz obowiązek w TPZŁ i przyjemność zarazem, bo organizację spotkania traktujemy jako jedno z najprzyjemniejszych zadań. Poszukujemy sojuszników przedsięwzięcia, poza prezydentem Łomży i biskupem łomżyńskim. Rozsyłamy i rozdajemy zaproszenia i prywatne kontakty nawiązujemy, żeby dotrzeć z informacją o zjeździe do jak największej liczby uczestników.
Program tegorocznego zjazdu przybliżył dzień po dniu wiceprezes TPZŁ Józef Babiel, dla którego ten rok również będzie jubileuszowym: pełni swoją funkcję społecznie w Towarzystwie od 30 lat. - Oprócz dziarskich seniorów, którzy tradycyjnie licznie uczestniczą w naszych zjazdach, zapraszamy szczególnie te roczniki, które nie potrafią się zebrać w kolejne rocznice swoich matur – zachęcał do zmobilizowania się młodszych niż 70- czy 80-latki wiceprezes TPZŁ. - Namawiamy do kontaktu z nami osoby zainteresowane spotkaniem roczników. W piątek, 26. czerwca, spotkamy się w ławach szkolnych i weźmiemy udział w uroczystościach zakończenia roku szkolnego, przejdziemy się po mieście z prezydentem Łomży i jego zastępcami w roli przewodników. Odwiedzimy groby bliskich, a potem oddamy się wspomnieniom w I LO, przywołując, m.in., twórcę Skansenu Kurpiowskiego Adama Chętnika, redaktor Halinę Miroszową i aktorkę Hankę Bielicką. W sobotę wybierzemy się na wycieczkę na Kurpie i do skansenu w Nowogrodzie, zaś wieczorem w II LO zabawimy się na wieczorze towarzyskim. Stały punkt programu od 1958 roku to msza św. w niedzielę w Katedrze.  
Koszt udziału w zjeździe jest prawie symboliczny – 20 zł, udział w wieczorze towarzyskim też – 80 zł. Jeśli ktoś nie będzie miał rodziny czy przyjaciół, u których może zostać na noc, nocleg znajdzie w Domu Studenta za 30 zł z wyżywieniem – śniadanie i kolacja po 10 zł, obiad 15 zł. Informacji szczegółowych udziela sekretariat TPZŁ w dni powszednie w godz. 8. - 15. pod nr tel. 86 216 28 33. Zgłoszenia do 10. czerwca można wysyłać na adres: zgtpzl@um.lomza.pl.

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę