Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Spadła cena mleka

Kolejne tąpnięcie cen skupu mleka w regionie. Z danych GUS wynika, że w kwietniu mleko w województwie skupowane było w średniej cenie wynoszącej 122,91 złotego za hektolitr (100 litrów). To o około 10 złoty mniej niż jeszcze w marcu i o blisko 30 zł mniej niż przed rokiem.

Po szybkim wzroście cena skupu mleka w 2013 roku załamanie przyszło w pierwszym półroczu 2014 roku. Od sierpnia ubiegłego roku cena skupu mleka w województwie podlaskim kształtowała się w granicach 130 zł/hl i przez kilka ostatnich miesięcy była najwyższą w kraju. Teraz nastąpił gwałtowny spadek. Jeszcze w marcu 2015 roku według GUS średnia cena skupu mleka w regionie wynosiła 132,18 zł/hl, a w kwietniu już tylko 122,91 zł/hl (przed rokiem było to 149,66 zł/hl)

GUS podał, że w kwietniu w Polsce za 1 hl mleka płacono w skupie 116,43 zł, tj. mniej o 3,8% niż przed miesiącem i o 20% niż przed rokiem. Więcej niż rolnicy z województwa podlaskiego za mleko otrzymywali tylko rolnicy w lubuskim - 125,26 zł/hl. Najmniej za mleko płacono zaś w łódzkim - 110,36 zł/hl. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę