Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Wszyscy byli „za”... podwyżkami dla siebie

Nie było głosów przeciwnych, ani żadnych wątpliwości. Radni powiatu łomżyńskiego jednomyślnie podnieśli sobie diety o ok. 10%. Opublikowany protokół z kwietniowej Sesji Rady Powiatu Łomżyńskiego na której głosowano uchwałę o podwyżce diet ujawnia, że nikt z radnych nawet nie wniósł uwag do wniosku.

Z wnioskiem o podwyżkę diet radnym powiatu na sesji wystąpiła starosta Elżbieta Parzych. Jak mówiła „zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami z radnymi Powiatu Łomżyńskiego raz na cztery lata diety radnych podlegają waloryzacji.”
- Średni wzrost diet jest na poziomie około 10%, lecz tak jak mówiłam wzrost ten jest raz na cztery lata, tak więc na rok wychodzi 2,5% - argumentowała podczas sesji starosta dodając: „moim zdaniem to wzrost w granicach rozsądku”.
Przedstawiony projekt przewidywał wzrosty diet szeregowe radnego o 10 zł do kwoty 900 zł miesięcznie. Znacznie więcej - ponad 200 zł podwyżki - starosta zaproponowała wszystkim wiceprzewodniczących komisji rady powiat, tak by ich diety ustalić na poziomie 1200 zł miesięcznie i zrównać z poborami przewodniczących komisji i wiceprzewodniczących rady.
- Omawianą uchwałę w kwestii wysokości diet oraz zrównania diet przewodniczących komisji i wiceprzewodniczących komisji pozostawiam pod dyskusje radnych. Proszę o ewentualne zgłaszanie swoich spostrzeżeń – czytamy w protokole z obrad rady.
Okazuje się, że zebrani nie wnieśli żadnych uwag lub pytań odnoszących się do powyższego tematu, a gdy przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego zarządził głosowanie uchwały została ona przyjęta 16-ma głosami „za”. Głosów wstrzymujących się i przeciwnych nie było.
Uchwała – zgodnie z jej zapisami - weszła w życie z dniem podjęcia z mocą obowiązującą od 1 maja 2015 roku. To oznacza, że za maj i za każdy kolejny miesiąc zasiadanie w Radzie Powiatu radni – w zależności od pełnionej funkcji - na swoje konto otrzymywać będą: przewodniczący Rady Powiatu – 1 850,00 zł, nieetatowi członkowie Zarządu Powiatu – 1 700,00 zł, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, przewodniczącym Komisji i wiceprzewodniczącym Komisji Rady Powiatu – 1 200,00 zł, pozostali radni – 900,00 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę