środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Duża przewaga Dudy

Andrzej Duda z PiS jest zdecydowanym zwycięzcą pierwszej tury wyborów prezydenckich w województwie podlaskim. W sumie w trzech okręgach wyborczych, na które podzielone jest województwo, zdobył ponad 180 tysięcy głosów. Drugi – Bronisław Komorowski, popierany przez PO, zdobył o niemal 1/3 mniejsze poparcie. Paweł Kukiz w całym województwie zebrał ponad 90 tysięcy głosów. Tak wynika z oficjalnych już wyników wyborów podanych przez okręgowe komisje wyborcze.

W całym województwie Andrzej Duda najlepiej wypadł w okręgu łomżyńskim. Zdobył tu niemal 53% poparcia. W okręgu suwalskim na kandydata PiS zagłosowało wczoraj około 39% wyborców, a w okręgu białostockim 36%.
Urzędujący prezydent Bronisław Komorowski, którego popiera PO, najwięcej zwolenników znalazł w okręgu suwalskim, w którym 31% wyborców oddało na niego swój głos. W Okręgu białostockim poparło go 30% wyborców, a w łomżyńskim tylko nieco ponad 20%.
Trzeci we wszystkich okręgach jest Paweł Kukiz. Procentowe największe poparcie zdobył on w okręgu białostockim – gdzie głosowało na niego 22% wyborców. W łomżyńskim i suwalskim poparło go po około 20% wyborców.

W sumie Andrzej Duda w województwie podlaskim zdobył  180 155 głosów, Bronisław Komorowski 122 837, a Paweł Kukiz 90243.

Foto: Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich w okręgach wyborczych na terenie województwa podlaskiego i suma
Foto: Okręg białostocki
Foto: Okręg łomżyński
Foto: Okręg suwalski

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0