Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Duża przewaga Dudy

Główne zdjęcie
Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich w okręgach wyborczych na terenie województwa podlaskiego i suma

Andrzej Duda z PiS jest zdecydowanym zwycięzcą pierwszej tury wyborów prezydenckich w województwie podlaskim. W sumie w trzech okręgach wyborczych, na które podzielone jest województwo, zdobył ponad 180 tysięcy głosów. Drugi – Bronisław Komorowski, popierany przez PO, zdobył o niemal 1/3 mniejsze poparcie. Paweł Kukiz w całym województwie zebrał ponad 90 tysięcy głosów. Tak wynika z oficjalnych już wyników wyborów podanych przez okręgowe komisje wyborcze.

W całym województwie Andrzej Duda najlepiej wypadł w okręgu łomżyńskim. Zdobył tu niemal 53% poparcia. W okręgu suwalskim na kandydata PiS zagłosowało wczoraj około 39% wyborców, a w okręgu białostockim 36%.
Urzędujący prezydent Bronisław Komorowski, którego popiera PO, najwięcej zwolenników znalazł w okręgu suwalskim, w którym 31% wyborców oddało na niego swój głos. W Okręgu białostockim poparło go 30% wyborców, a w łomżyńskim tylko nieco ponad 20%.
Trzeci we wszystkich okręgach jest Paweł Kukiz. Procentowe największe poparcie zdobył on w okręgu białostockim – gdzie głosowało na niego 22% wyborców. W łomżyńskim i suwalskim poparło go po około 20% wyborców.

W sumie Andrzej Duda w województwie podlaskim zdobył  180 155 głosów, Bronisław Komorowski 122 837, a Paweł Kukiz 90243.

Foto: Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich w okręgach wyborczych na terenie województwa podlaskiego i suma
Foto: Okręg białostocki
Foto: Okręg łomżyński
Foto: Okręg suwalski

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę