Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mieliśmy swoje Westerplatte...

- My mieliśmy swoje Westerplatte w tym miejscu. Tu żołnierze polscy bronili Ojczyzny w 1920 i w 1939 roku. Obrońcami byli żołnierze 33 pułku piechoty – mówił ppłk. Ryszard Matuszewski. W Piątnicy, składając kwiaty i zapalając znicze przed stojącym w centrum miejscowości pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty, uczczono 70-rocznicę zakończenia II wojny światowej.

8 maja 1945 roku zakończyła się trwająca od 1 września 1939 roku II wojna światowa. 70 lat później, w piątkowy poranek przed  pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty w Piątnicy, zebrało się kilkadziesiąt osób. Były poczty sztandarowe piątnickich szkół i ochotniczej straży pożarnej. Było poseł, delegacje z samorządowymi władzami Piątnicy, miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego. Byli harcerze i wojskowi.  
- II wojna światowa to największy konflikt zbrojny w dziejach świata – podkreślał prowadzący skromne uroczystości ppłk. Ryszard Matuszewski. - Objął 61 państw. Działania wojenne prowadzono na terytorium 41 krajów. Historycy oceniają, że zginęło od 50 do 78 milionów ludzi. W tej grupie było 6 milionów Polaków.
Składając kwiaty i zapalając znicze przed pomnikiem  Żołnierzy 33 Pułku Piechoty w Piątnicy oddawano cześć wszystkim ofiarom tej strasznej wojny. Po uroczystości w Strzelnicy „Forty” w Piątnicy rozpoczął się piknik militarny i turnieje strzeleckie.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę