środa, 18 października 2017 napisz DONOS@

Piąty most przez Łomżyczkę otwarty. Browarna też

Nowa przeprawa mostowa przez rzekę Łomżyczkę została odebrana przez nadzór budowlany, dzięki czemu ulica Browarna jest już przejezdna na całej swojej długości – poinformował Łukasz Czech z ratusza. Przebudowa i budowa ulicy Browarnej kosztowała 9,4 mln zł i była realizowana w ramach projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży – III etap”.

Inwestycja obejmowała przebudowę ulicy Browarnej na istniejącym odcinku długości ok. 800 metrów i budowę jej przedłużenia do ul. Nowogrodzkiej długości prawie 500 metrów, wraz z przebudową skrzyżowań z ulicami: Wojska Polskiego, Sosnową, Podleśną, Świerkową, Modrzewiową, Kalinową. W ramach prowadzonych prac wykonane zostały również m.in. chodniki, ścieżki rowerowe, zjazdy na posesje, zatoki autobusowe, wodociąg, kanalizacje deszczowa i sanitarna, linia energetyczna, oświetlenie oraz zieleń drogowa. Powstał również nowy most na rzece Łomżyczka.

Od poniedziałku zostanie na nią skierowana część kursów linii numer 8 komunikacji miejskiej. W pierwszych tygodniach jej kursowanie będzie miało formę testową, dlatego dyrekcja MPK oczekuje na ewentualne uwagi pasażerów na jej temat.


170919012406.jpg
Foto: Ulica Browarna
Foto: Ulica Browarna
Foto: Ulica Browarna
Foto: Ulica Browarna

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0