środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Porywczy Litwin

Nie wiedzieć czemu w poniedziałkowy poranek będą na stacji paliw w okolicy Łomży mężczyzna chwycił za krzesło i wybił nim dwie szyby okienne. Porywczym mężczyzną okazał się 36-letni Litwin, który został zatrzymany i chce dobrowolnie poddać się karze... także więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 6.30 na stacji paliw w Jakaci Dwornej. Litwin z Kowna krzesłem wybił trójwarstwowe szyby w dwóch oknach powodując straty wycenione na 960 złotych. Po zatrzymaniu 36-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym każdy, kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Jak przekazuje Urszla Brulińska z KMP w Łomży podczas przesłuchania w prokuraturze Litwin przyznał się do wybicia szyb na stacji paliw i wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze zaproponowanej przez prokuratora. Ten chce aby sąd skazał go na 8 miesięcy więzienia, z zawieszaniem wykonywania kary na 2 lata, oraz zobowiązał do naprawienia szkody.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0