Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Via Baltica nie jest już zagrożeniem dla Łomży

Przebieg Paneuropejskiego Korytarza Transportowego (Via Baltica) przez Łomżę został skreślony z pierwszego miejsca zagrożeń dla rozwoju gospodarczego miasta w analizie SWOT w zakresie gospodarki stworzonej na potrzeby nowego Programu Rozwoju Miasta Łomża. Tak, po konsultacjach społecznych, orzekł ten sam zespół „miejskich ekspertów”, który kilkanaście dni wcześniej ją tam wpisał. Problemem jest Via Baltica czy władza?

Analiza SWOT w zakresie gospodarki zawiera mocne i słabe strony Łomży oraz jej szanse i zagrożenia. I Via Baltica, czyli planowana do wybudowania w 2020 roku biegnąca tuż obok Łomży ekspresowa droga łącząca Warszawę ze stolicami państw nadbałtyckich, znalazła się w tym dokumencie kilka razy. Jest na pierwszym miejscu „mocnych stron” Łomży, jest na trzecim miejscu „szans” i – co było zaskakujące – była na pierwszym miejscu „zagrożeń” jakie mogą miasto dotknąć. W środę Via Balticę z zagrożeń usunięto. Jak anonimowo przyznaje jeden z członków zespołu wykreślono ją w konsekwencji naszej ubiegłotygodniowej publikacji: Problemem jest Via Baltica czy władza? Przy okazji z „szans” Łomży wykreślono także „starzejące się społeczeństwo”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę