Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Na Starym Rynku bez opłaty za postój?

Główne zdjęcie
Obszar Strefy Płatnego Parkowania z planowanym wyłączeniem

Władze miasta chcą czasowo – na okres czterech miesięcy - znieść obowiązek płacenia za postój samochodów w obrębie Starego Ryku. Projekt uchwały trafił już do radnych miasta, którzy wnioskiem mają zająć się na sesji w przyszłym tygodniu. Wiceprezydent Andrzej Garlicki argumentuje, że składa go na wniosek „grupy przedsiębiorców” „w celu przywrócenia życia miejskiej starówce”. Koszt wprowadzenia zmiany to tylko około 300 złotych, ale wpływy ze Strefy zmniejszą się o kilkanaście tysięcy złotych.

Formalnie ma to być wyłączenie ulic Starego Rynku na okres „sezonu turystycznego” czyli od 1 czerwca do 30 września 2015 roku ze Strefy Płatnego Parkowania. Poza Starym Rynkiem obejmuje ona także część ul. Długiej, ul. Krótką, Dworną  od Giełczyńskiej do Sienkiewicza oraz nie ma całe ul. Sienkiewicza i Sadową. Normalnie pierwsza godzina postoju samochodu w tej strefie kosztuje 1,5 zł. W przypadku Starego Rynku, jak wyliczają miejscy urzędnicy, jedno miejsce postojowe w strefie w ciągu czterech miesięcy przynosi wpływy w wysokości 449,91 zł. To oznacza, że po wyłączeniu tego obszaru ze Strefy Płatanego Parkowania  w tym roku przełoży się na zmniejszeni wpływów o ponad 17,5 tys zł.

We wniosku o czasowe wyłączenie Starego Rynku ze Strefy Płatnego Parkowania prezydent poinformował radnych, że trwają prace nad zwiększeniem miejsc parkingowych w tej części miasta. Pod koniec maja przybyć ma 7 miejsc płatnych i 35 bezpłatnych.

Kolejnym pomysłem „grupy przedsiębiorców” na „przywrócenie życia miejskiej starówce”, podjętym przez władze miasta, ma być przywrócenie ruchu wokół Starego Rynku. To także miałoby nastąpić w maju.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę