Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dodatkowe ponad dwa miliony zł dla łomżyńskich bezrobotnych

Główne zdjęcie
Powiatowy Urząd Pracy w Łomży

Po trzech miesiącach posuchy bardzo dobra nowina: są pieniądze z EFS na walkę z bezrobociem dla Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. - Cieszę się, że początek kwietnia pozwala nam ruszyć z programem operacyjnym „Wiedza – Edukacja – Rozwój”, który adresowany jest do ludzi do 29. roku życia, nieszkolących i niekształcących się w Łomży i powiecie łomżyńskim– mówi Elżbieta Bazydło – Olejniczak, zastępczyni dyrektora PUP Łomża. - Dla 248 osób mamy ponad 2 mln zł.

Dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego, 248 bezrobotnych przed 29. rokiem życia będzie mogło skorzystać z różnych form aktywizacji zawodowej. Przyznane środki mają parytet: 132 formy pomocy dla kobiet i 116 dla mężczyzn. Ponadto 132 muszą będą bezrobotnymi powyżej sześciu miesięcy i pięciu niepełnosprawnych. - W ramach programu POWER najwięcej mamy staży sześciomiesięcznych dla 147 osób, dla których stypendium stażowe będzie wynosiło 988 złotych – zapowiada Elżbieta Bazydło – Olejniczak. - Z kwoty programu przeznaczymy ponad 167 tys. zł na 44 szkolenia indywidualne. Oznacza to, że dofinansujemy bezrobotnego, gdy pracodawca zapewni zatrudnienie temu młodemu człowiekowi. 20 dotacji po 20 tys. zł trafi do młodych na rozpoczęcie działalności gospodarczej i utrzymanie jej przez przynajmniej rok. Pięciu osobom doposażymy lub wyposażymy stanowiska pracy, łącznie z pracami interwencyjnymi. Tylko dla dwóch osób mamy bony zasiedleniowe po 7 i pół tysiąca złotych, jeśli w ciągu najbliższych ośmiu miesięcy wykażą zatrudnienie lub prowadzenie własnej działalności przez sześć miesięcy poza Łomżą. Dla 30 osób mamy też pieniądze na zapewnienie prac interwencyjnych, półroczne zatrudnienie za przynajmniej najniższą pensję krajową. Przypomnijmy, że pracodawcy zainteresowani zatrudnieniem stażystów zobowiązani są do zatrudnienia ich potem na co najmniej trzy miesiąca na umowę o pracę. W piątek zbiera się w naszym urzędzie pierwsza komisja, rozpatrująca wnioski w sprawie wsparcia POWER.
Do czerwca na swoją szansę na pracę z PUP muszą poczekać 30-latkowie i starsi. Prawdopodobnie na podobne formy aktywizacji dla nich do Łomży może trafić ponad 1 milion 410 tysięcy złotych.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę