Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

MAiC daje 630 tysięcy na odbudowę spalonego domu w Szczuczynie

Minister Administracji i Cyfryzacji, po pozytywnej rekomendacji wojewody podlaskiego Andrzeja Meyera, przyznał ponad 630 tys. dotacji na odbudowę po pożarze komunalnego budynku wielorodzinnego przy ul. Kilińskiego w Szczuczynie – podała Joanna Pilcicka rzecznik prasowy wojewody. - W wyniku pożaru w listopadzie ubiegłego roku prawie całkowitemu zniszczeniu uległa kamienica z jedenastoma mieszkaniami komunalnymi. Ze względów bezpieczeństwa została ona wyłączona z użytkowania, a mieszkańcy wykwaterowani i umieszczeni w lokalach prywatnych.

Burmistrz Szczuczyna, w związku z brakiem wystarczających środków, zwrócił się do wojewody podlaskiego o pomoc finansową w postaci dotacji celowej z budżetu państwa. Budynku, ze względu na rozmiary zniszczeń, nie da się odtworzyć. Konieczna jest całkowita odbudowa uwzględniająca modernizację, ze względu na niski standard  oraz konieczność dostosowania  do aktualnie obowiązujących wymogów.

Po weryfikacji prośby burmistrza Szczuczyna, wojewoda wystąpił do MAiC z wnioskiem o przekazanie środków. Teraz, jak przekazuje rzecznik wojeowdy, po pozytywnej decyzji ministerstwa o przyznaniu dotacji zostanie uruchomiona procedura zawarcia umowy pomiędzy wojewodą i gminą, określającą warunki oraz terminy rozliczenia wydatków.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę