Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Łomża żąda dostępu do Atlantyku i odbuduje kino „Mirage”

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać hala targowa na Starym Rynku z odbudowanym kinem "Mirage"

Plany i zamierzenia władz na unijne dotacje z nowego rozdania kuszą rozmachem i dalekowzrocznością. W 2020 roku Łomża ma mieć nie tylko drogę ekspresową do Warszawy i Ełku, kolej do Białegostoku i Ostrołęki, czy lądowisko na którym „docelowo ok. 10 osób może znaleźć zatrudnienie”. Dzięki udrożnieniu Narwi Łomża zyska „nade wszystko włączenie komunikacyjne drogą wodną do sieci europejskich dróg wodnych: E 40 Morze Bałtyckie(Gdańsk) – Morze Czarne (Odessa) i E 70 Ocean Atlantycki (Antwerpia) – Morze Bałtyckie (Kaliningrad)” - czytamy w uzasadnieniu jednego z projektów, które władze czterech gmin tworzących Łomżyński Obszar Funkcjonalny, już wysłały do Białegostoku.

Tak ma wyglądać hala targowa na Starym Rynku z odbudowanym kinem "Mirage"
Tak ma wyglądać hala targowa na Starym Rynku z odbudowanym kinem "Mirage"

Wśród 43 tzw. fiszek projektowych przygotowanych w ramach ŁOF trzy są  pod wspólnym hasłem "Łączy nas rzeka" – miejsca integracji; - rzeka rewitalizacja; – obiekty dziedzictwa kulturowego. Efektem tego ostatniego ma być „zrewitalizowana przestrzeń miejska i gminna na terenie ŁOF”. Wśród planowanych zadań  jest m.in. remont hali targowej przy ul. Stary Rynek w Łomży. W innym miejscu dokumentu zapisano, że ma być ona zaadaptowana „do pełnienia nowych funkcji szkoleniowych i gospodarczych”.

Jak się okazuje, przy okazji władze planują także „odbudowę”, rozebranego po II wojnie światowej na potrzeby budowy domu partii, kina „Mirage”. Jedna z fasad hali targowej na Starym Rynku ma zyskać wygląd dawnego kina. Udało nam się dotrzeć do projektów tej przebudowy.

***
(Ta część informacji z odbudową kina „Mirage” to primaaprilisowy żart, ale cała reszta to szczera prawda prosto z miejskich dokumentów)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę