środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Uciekający motocyklista (210 km/h)

Zatrzymaniem prawa jazdy za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu zakończyła się szybka jazda 25-letniego motocyklisty. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów łomżyńskiej drogówki na krajowej „61” po tym gdy wyprzedzał kilka pojazdów z niewłaściwej strony.

Jak przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży pędzącego na motocyklu 25-latka zauważyli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy w niedzielę pełnili służbę na drodze 61. Jadący tą drogą motocyklista w pewnym momencie podjął manewr wyprzedzania kilku pojazdów z niewłaściwej strony, zmuszając ich między innymi do zmniejszania prędkości jazdy, a następnie zaczął się bardzo szybko oddalać.
- Policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu, ale motocyklista nie zareagował na początku na sygnały świetlne i dźwiękowe policyjnego radiowozu – mówi Szlesińska. - Jeden z pomiarów prędkości zrobiony przez jadących za nim funkcjonariuszy wykazał aż 210 km/h, w miejscu gdzie maksymalnie można było jechać 90km/h. Jak się potem okazało za kierownicą motocykla siedział 25-letni mieszkaniec Kolna. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali motocykliście prawo jazdy. Dziś usłyszał zarzuty. Za popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0