Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Błąd na 200 milionów

Choć do 1 kwietnia pozostało jeszcze trochę czasu, to może wyglądać jak primaaprilisowy żart. W przedstawionym do konsultacji społecznych projekcie Strategii Zrównoważonego Rozwoju Łomżyńskiego Obszaru Funkcjonalnego wkradł się błąd... na 200 milionów złotych. - W pozycji „Łączy nas - rzeka miejsce integracji” powinna być kwota 39.650.000 zł zamiast 239.650.000 zł – podaje Łukasz Czech z ratusza tłumacząc, że „w toku prac i wielokrotnego nanoszenia uwag nastąpiła pomyłka w wyborze pliku przez firmę opracowującą strategię”. Urzędnicy już podmienili błędny plik, a w konsekwencji spadła też wartość wszystkich inwestycji ŁOF z 650 mln zł na 450 mln zł.

Strategia Zrównoważonego Rozwoju ŁOF to dokument, który na zlecenie czterech samorządów tworzących ten obszar - miasto Łomża i gminy Łomża, Piątnica i Nowogród – opracowuje za ponad 53 tys. zł, opracowała firma Delta z Cieszyna. Dokument został właśnie przekazany do konsultacji społecznych i dzięki temu po raz pierwszy dowiedzieliśmy się jakie plany na wydatki unijnych dotacji do 2020 roku mają samorządowcy. Na liście w ramach „tworzenia warunków dla dynamicznego wzrostu gospodarczego” są m.in. lądowisko dla samolotów w Łomży za 8 mln zł, oraz użeglownienie Narwi poprzez rozebrane kamiennych rafy (2,8 mln zł) czy dokończenie bulwarów w Łomży, zbudowanie bulwarów i portu w Nowogrodzie, zbudowanie przystani w Piątnicy i Siemieniu Nadrzecznym (blisko 40 mln zł).

zobacz: Utopijne plany na kolejne euromiliony?

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę