piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Młody kierowca mercedesa potrącił przechodzącą po przejściu dla pieszych starszą kobietę. Ranna została zabrana do szpitala. Do wypadku doszło około godziny 15. na przejściu dla pieszych na Szosie Zambrowskiej.

Z ustaleń policji wynika, że 19-letni kierujący mercedesem po wyprzedzeniu poruszających się przed nim dwóch pojazdów gwałtownie zjechał na prawy pas, gdzie na skutek nie zachowania należytej ostrożności i nie ustąpienia pierwszeństwa pieszej potrącił znajdującą się na pasach 83-latkę. W związku ze zdarzeniem kierowcy mercedesa funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. 

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego podaje, że do większości tego typu wypadków dochodzi w wyniku nadmiernej prędkości. W miastach i małych miejscowościach ponad 85% kierowców przekracza dozwoloną prędkość – mimo obowiązującego ograniczenia do 50 km/h średnia prędkość pojazdów przejeżdżających przez niewielkie miejscowości to 76 km/h. Stanowi to śmiertelne zagrożenie zwłaszcza dla niechronionych uczestników ruchu - przy potrąceniu przez pojazd jadący z prędkością 50 km/h (po hamowaniu) prawdopodobieństwo śmierci pieszego wynosi 90%. Wedle badań spadek średniej prędkości o 5% powoduje spadek ogólnej liczby wypadków o 10%, a wypadków śmiertelnych o 20%.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto: źródło: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0