Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Młody kierowca mercedesa potrącił przechodzącą po przejściu dla pieszych starszą kobietę. Ranna została zabrana do szpitala. Do wypadku doszło około godziny 15. na przejściu dla pieszych na Szosie Zambrowskiej.

Z ustaleń policji wynika, że 19-letni kierujący mercedesem po wyprzedzeniu poruszających się przed nim dwóch pojazdów gwałtownie zjechał na prawy pas, gdzie na skutek nie zachowania należytej ostrożności i nie ustąpienia pierwszeństwa pieszej potrącił znajdującą się na pasach 83-latkę. W związku ze zdarzeniem kierowcy mercedesa funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. 

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego podaje, że do większości tego typu wypadków dochodzi w wyniku nadmiernej prędkości. W miastach i małych miejscowościach ponad 85% kierowców przekracza dozwoloną prędkość – mimo obowiązującego ograniczenia do 50 km/h średnia prędkość pojazdów przejeżdżających przez niewielkie miejscowości to 76 km/h. Stanowi to śmiertelne zagrożenie zwłaszcza dla niechronionych uczestników ruchu - przy potrąceniu przez pojazd jadący z prędkością 50 km/h (po hamowaniu) prawdopodobieństwo śmierci pieszego wynosi 90%. Wedle badań spadek średniej prędkości o 5% powoduje spadek ogólnej liczby wypadków o 10%, a wypadków śmiertelnych o 20%.

 

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: źródło: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę