sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Fundacja „Czas Lokalny” doradzi mniej doświadczonym

- W ramach projektu „Węzeł wsparcia” powstała w województwie podlaskim sieć organizacji, zajmujących się wzmocnieniem trzeciego sektora w swoich powiatach. Fundacja „Czas Lokalny” w tym projekcie reprezentuje Federację dla Łomży, którą tworzy szesnaście stowarzyszeń, innych fundacji i spółdzielni socjalnych – mówi Ewa Sznejder z Fundacji „Czas Lokalny”, która zaprasza zainteresowanych założeniem lub prowadzeniem organizacji pozarządowej. - Dyżury doradcze odbywać się będą w czwartki, począwszy od 26. marca, od godz. 12. do 14. w prowadzonym przez fundację barze slow food Bistro Basen przy ul. Wyszyńskiego 2 w Łomży, czyli w Pływalni Miejskiej nr 2 na 1. piętrze.

Z Łomży i powiatu łomżyńskiego do „Węzła wsparcia” przystąpiły także, m.in., Fundacja Leonardo i Fundacja „Sztuk i Dialogu”. Organizacje, które uczestniczą w sieci, przeszły szkolenie w zakresie: finansów w organizacji, aspektów prawno-administracyjnych, zarządzania projektami, a także budowania relacji z otoczeniem, i spełniają określone standardy poradnicze. Otrzymały podstawową literaturę do biblioteczki ngo. Utworzony został także portal internetowy wsparciengo.pl, na łamach którego organizacje zrzeszone w sieci promują swoje działania. Poradnictwo świadczą wolontariusze, jest ono darmowe.
Fundacja „Czas Lokalny” zaprasza także, poza organizacjami, grupy nieformalne. - Z naszego doświadczenia wynika, że wiele grup w Łomży chce działać, ale nie wie jak lub obawia się zbytnich formalności – dodaje Ewa Sznejder. - Pomagaliśmy już takim grupom, m.in., będąc patronem w konkursie na mikrodotacje. Zachęcamy do zakładania własnych stowarzyszeń i fundacji. Pomożemy w formalnościach, młodym organizacjom podpowiemy jak prowadzić dokumentację, finanse, jakie obowiązki sprawozdawcze na nich ciążą.
Fundacja „Czas Lokalny” oferuje też organizacjom pozarządowym w każdy czwartek 10 procent zniżki na wszystkie zamówienia w Bistro Basen.
Kontakt: fundacja@czaslokalny.pl

opr. Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0