Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Fundacja „Czas Lokalny” doradzi mniej doświadczonym

- W ramach projektu „Węzeł wsparcia” powstała w województwie podlaskim sieć organizacji, zajmujących się wzmocnieniem trzeciego sektora w swoich powiatach. Fundacja „Czas Lokalny” w tym projekcie reprezentuje Federację dla Łomży, którą tworzy szesnaście stowarzyszeń, innych fundacji i spółdzielni socjalnych – mówi Ewa Sznejder z Fundacji „Czas Lokalny”, która zaprasza zainteresowanych założeniem lub prowadzeniem organizacji pozarządowej. - Dyżury doradcze odbywać się będą w czwartki, począwszy od 26. marca, od godz. 12. do 14. w prowadzonym przez fundację barze slow food Bistro Basen przy ul. Wyszyńskiego 2 w Łomży, czyli w Pływalni Miejskiej nr 2 na 1. piętrze.

Z Łomży i powiatu łomżyńskiego do „Węzła wsparcia” przystąpiły także, m.in., Fundacja Leonardo i Fundacja „Sztuk i Dialogu”. Organizacje, które uczestniczą w sieci, przeszły szkolenie w zakresie: finansów w organizacji, aspektów prawno-administracyjnych, zarządzania projektami, a także budowania relacji z otoczeniem, i spełniają określone standardy poradnicze. Otrzymały podstawową literaturę do biblioteczki ngo. Utworzony został także portal internetowy wsparciengo.pl, na łamach którego organizacje zrzeszone w sieci promują swoje działania. Poradnictwo świadczą wolontariusze, jest ono darmowe.
Fundacja „Czas Lokalny” zaprasza także, poza organizacjami, grupy nieformalne. - Z naszego doświadczenia wynika, że wiele grup w Łomży chce działać, ale nie wie jak lub obawia się zbytnich formalności – dodaje Ewa Sznejder. - Pomagaliśmy już takim grupom, m.in., będąc patronem w konkursie na mikrodotacje. Zachęcamy do zakładania własnych stowarzyszeń i fundacji. Pomożemy w formalnościach, młodym organizacjom podpowiemy jak prowadzić dokumentację, finanse, jakie obowiązki sprawozdawcze na nich ciążą.
Fundacja „Czas Lokalny” oferuje też organizacjom pozarządowym w każdy czwartek 10 procent zniżki na wszystkie zamówienia w Bistro Basen.
Kontakt: fundacja@czaslokalny.pl

opr. Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę