Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

W MPEC bez podwyżki... płac

Główne zdjęcie
MPEC w Łomży

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski nie zgodził się na podwyżki płac w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. O nie, jeszcze w styczniu, występowały związki zawodowe żądając 4% wzrostu wynagrodzeń. Zarząd firmy przedstawiając prezydentowi – pełniącemu funkcję właściciela firmy – do zatwierdzenia plan rzeczowo-finansowy MPEC na 2015 rok początkowo wnosił o 3% podwyżki płac, a później zszedł do 1%, ale i to nie spotkało się z przychylnością prezydenta miasta.

Pracownicy MPEC w Łomży – około 135 osób - należą do grupy najlepiej zarabiających w mieście. W sumie na ich wynagrodzenie miejska spółka wydała w ubiegłym roku ponad 7,2 mln zł. To kwota do której nie wliczono ponad 660 tys na tzw. świadczenia na rzecz pracowników oraz 1,3 mln zł opłat ZUS.

W ubiegłym roku miejska spółka, zajmując się produkcją i dostawą ciepła dla zdecydowanej większości łomżan, wypracowała blisko 2,5 mln zł czystego zysku. Jego podział nie był jednak przedmiotem obrad tego zgromadzenia wspólników.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę