Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Narkotykowy baron z Zambrowa

Główne zdjęcie
fot. KPP w Ostródzie

Kilkanaście kilogramów marihuany, amfetaminy, haszyszu, tabletki ekstazy i te na potencję, dwie jednostki broni palnej, ostrą amunicję i kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce przejęli policjanci w Zambrowie. We wtorek policjanci wspierani przez antyterrorystów weszli do mieszkania 39-letniego Macieja N., gdzie znaleziono prawdziwy „magazyn” gangsterów. Sam mężczyzna już wcześniej był karany nie tylko za przestępstwa narkotykowe, ale również za rozboje.

Akcje w Zambrowie koordynowali policjanci z Ostródy, którzy zaobserwowali, że na „rynku” w ostatnim czasie najprawdopodobniej pojawili się nowi dilerzy narkotykowi. Podejrzenia padły na kilku mieszkańców Ostródy, których wzięto pod lupę. We wtorek grupy realizacyjne weszły w jednym czasie do kilku mieszkań w miasteczku, ale także – do jednego w Zambrowie – skąd jak ustalili policjanci szło główne zaopatrzenie.

Narkotyki warte prawie milion złotych w Zambrowie

źródło: KPP w Ostródzie

Jak przekazuje oficer prasowy KPP w Ostródzie za terenie Zambrowa kryminalni z Ostródy wspierani przez funkcjonariuszy KWP w Olsztynie i Białymstoku, przy pomocy antyterrorystów weszli do mieszkania Macieja N. Podczas przeszukania zabezpieczono między innymi 10,5 kilograma marihuany, ponad 1,5 kilograma amfetaminy, kilkanaście tysięcy tabletek ekstazy, 1200 tabletek prawdopodobnie na potencję, blisko 70 tysięcy złotych oraz 2 rewolwery, ponad 100 sztuk ostrej amunicji, kamizelkę kuloodporną i kominiarkę. Zaskoczony 39-latek podczas zatrzymania nie stawiał oporu. Policyjne ustalenia wskazały także, że mężczyzna już wcześniej był karany nie tylko za przestępstwa narkotykowe, ale również za rozboje. Trafił już po policyjnego aresztu w Ostródzie.

Jak wynika z policyjnych ustaleń narkotyki z terenu Białegostoku trafiały do Ostródy już od sierpnia 2014 roku, a zatrzymani mężczyźni w tym czasie sprzedali co najmniej 4 kilogramy tych środków. Mieszkańcy Ostródy brali narkotyki „na kredyt” od Macieja N., a rozliczali się z nim dopiero wtedy, gdy sprzedali towar. W sumie policjanci zabezpieczyli środki o czarnorynkowej wartości ponad 800 tysięcy złotych.
Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Policjanci wnioskują o zastosowanie środków zapobiegawczych wobec podejrzanych. Za wprowadzanie do obrotu grozi kara nawet 12 lat pobawienia wolności.

Foto: fot. KPP w Ostródzie
Foto: fot. KPP w Ostródzie
Foto: fot. KPP w Ostródzie
Foto: fot. KPP w Ostródzie
Foto: fot. KPP w Ostródzie
Foto: fot. KPP w Ostródzie

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę