Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Strzały na rybach

Główne zdjęcie
zdjęcie ilustracyjne

Kłusownicy nielegalnie łowiący ryby na Biebrzy zaatakowali usiłujący zatrzymać ich patrol. Jeden z nich wiosłem uderzył strażnika Państwowej Straży Rybackiej, drugi machając ościeniem (przedmiotem przypominającym widły) straszył policjanta. Dopiero oddane przez niego dwa strzały ostrzegawczy w powietrze sprawiły, że kłusownicy rzucili się do ucieczki. Dramatyzmu sytuacji dodaje fakt, że wszystko to rozgrywało się po ciemku w samym środku nocy.

Jak relacjonuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży, zdarzenie miało miejsce nocą z czwartku na piątek. Patrol złożony z policjantów i strażnika Państwowej Straży Rybackiej sprawdzał brzegi Biebrzy. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli na rzecze łódkę z której ryby w sieci łowiło trzech mężczyzn. Gdy łódka dobiła do brzegu mundurowi ruszyli by zatrzymać kłusowników. Wówczas doszło do incydentu. Jeden z kłusowników drewnianym wiosłem uderzył w strażnika PSR, a drugi wymachując ościeniem groził policjantowi. W obliczu zagrożenie ten – jak przekazuje Szlesińska - wyjął pistolet i dodał dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. To powstrzymało ataki kłusowników, którzy dopiero wówczas rzucili się do ucieczki. Jeden z nich wskoczył do rzeki prawdopodobnie chcą przepłynąć na drugi brzeg. Nie udało mu się. W wodzie dopadł go policjant. Okazało się, że był to 33-letni mieszkaniec gminy Jedwabne. Już za dnia w piątek policjanci ustalili i zatrzymali dwóch jego kolegów z nocnego połowu. Byli nimi 27-letni mieszkaniec gminy Wizna i 28-letni mieszkaniec gminy Jedwabne. Cała trójka usłyszała zarzut nielegalnego połowu ryb – w łódce znaleziono sieć typu drygawica, oraz złowione przez kłusowników ryby: szczupaki,  płocie, bolenie, karasie i liny. Dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzny usłyszało także zarzuty czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy. Za to przestępstwo kara jest o wiele wyższa niż za nielegalny połów ryb. 33-latkowi z gminy Jedwabne i 27-latkowi z gminy Wizna grozi od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę