czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Kasa miasta pod lupę

Jak naprawdę wygląda sytuacja finansowa Łomży? oraz jakie są możliwości finansowania inwestycji? - na te pytania ma odpowiedzieć wykonawca audytu finansowego miasta. Jego zlecenie zapowiadał prezydent Mariusz Chrzanowski, już dwa tygodnie temu ratusz informował o poszukiwaniach wykonawcy, a teraz w miejskim BIP opublikowano ogłoszenie zapraszające potencjalnych wykonawców do składania ofert. Wygrać ma ta najtańsza.

Audyt finansowy objąć ma sprawozdania finansowe miasta za 2013 i 2014 roku, a także prawidłowość sporządzenia wieloletniej prognozy finansowej i budżetu miasta na 2015 roku. Od wykonawcy prezydent oczekuje także przedłożenia „wniosków i rekomendacji w zakresie sytuacji finansowej” miasta oraz „możliwości finansowania inwestycji”. Opisujący to dokument powinien być przygotowany najpóźniej na początku kwietnia.

Wyniki audytu mogą się zbiec w czasie ze zmiana na stanowisku skarbnika miasta. Podczas środowej sesji radni miejscy otrzymali informację od Grażyny Kołodziejskiej, że pod koniec stycznia złożyła wypowiedzenie umowy o pracę.
Grażyna Kołodziejska skarbnikiem miasta jest od trzech lat. Na stanowisku tym zastąpiła odchodzącą na emeryturę Jadwigę Kozłowską, która kasę Łomży „trzymała” przez ponad 17 lat.

Dodajmy, że audyt finansowy, który teraz chce zlecić prezydent Chrzanowski, to drugi audyt w ratuszu. Właśnie kończyć powinny się prace nad audytem organizacyjnym. Od blisko dwóch tygodniu wykonuje go firma AIDA Consulting z Warszawy. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0