Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Stanowisko Marszałka Województwa Podlaskiego w sprawie PKS Łomża

Główne zdjęcie
Brama wjazdowa do zajezdni PKS przy ul. Piłsudskiego w Łomży

- Marszałek Województwa Podlaskiego, podobnie jak rada nadzorcza spółki, pozytywnie ocenia dotychczasową działalność prezesa PKS Łomża - czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. - Podjęte przez niego działania dają duże szanse na wyjście spółki na prostą pod względem finansowym. Rozmowy ze związkowcami i przedstawicielami rady nadzorczej oraz właściciela, czyli Województwa trwają od miesiąca. Były spotkania, korespondencja. Niestety, po pierwszym ze spotkań związkowcy odmówili uczestniczenia w kolejnym, mimo obecności mediatora. Marszałek, prezes i rada nadzorcza są gotowi do rozmów, mogą je podjąć w każdej chwili także z udziałem mediatora. Najważniejszym celem jest bowiem zachowanie płynności finansowej spółki, zabezpieczenie jej dalszego funkcjonowania oraz wypełnianie zadań PKS Łomża na rzecz mieszkańców regionu na jak najwyższym poziomie.

Jak informuje dodatkowo Urszula Arter, p.o. Rzecznika Prasowego Marszałka: PKS Łomża ma w swoim taborze ok. 80 pojazdów. Dziennie obsługuje do 80 kursów podstawowych plus dodatkowo 30 kursów dowozu dzieci do szkół. Protestujący związkowcy nie dopuścili dziś do wyjazdu żadnego autobusu, mimo iż byli kierowcy którzy nie chcą strajkować i byli gotowi, aby wyjechać z bazy i pracować. Decyzją Marszałka Baszko jeszcze dziś (poniedziałek 23 lutego) do Łomży pojedzie przedstawiciel zarządu województwa, aby spotkać się ze związkowcami i podjąć jeszcze jedną próbę mediacji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę