Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Rolnicy zablokują region

Czwartek będzie bardzo trudnym dniem dla kierowców. Tylko w pobliżu Łomży stanąć mają trzy rolnicze blokady w Piątnicy na krajowej 61, w Wiźnie na dk 64 i w Kuziach na drodze z Łomży do Myszyńca. W całym regionie blokad będzie znacznie więcej. Zapowiadane są w okolicach w okolicach Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego, Ostrołęki, Suwałk czy Piszu. - Ta nasza blokada w Piątnicy na pewno będzie odczuwalna dla kierowców – mówi Józef Maślak. - Zapowiadają się rolnicy z gminy Piątnica, Łomża, ale także Jedwabnego i Przytuł.

Formalnie blokada w Piątnicy ma się rozpocząć o godz. 10. Rolnicy zbiorą się w okolicach Urzędu Gminy i zablokują główną drogę w regionie dk nr 61, którą wiedzie szlak z państw nadbałtyckich do Warszawy.
- Planujemy, żeby co pół godziny przez kilka minut przepuszczać samochody, bo naszymi przeciwnikami nie są kierowcy, tylko rząd – mówi jeden z organizatorów Józef Maślak.
Podkreśla, że rząd zaniedbał sprawy rolników i jak na razie jest głuchy na wszelkie zgłaszane postulaty.
- To już nie tylko dziki, ASF, wieprzowina, kary za mleko ale także kwestia handlu ziemią rolniczą. Od maja przyszłego roku każdy z Europy będzie mógł ją kupować, a my chcemy, aby w Polsce zasady jej sprzedaży były takie same jak np. we Francji, gdzie ziemię rzeczywiście mogą kupować tylko francuscy rolnicy – podkreśla Maślak.

Z podobnymi postulatami na drogi wyjdą także rolnicy z okolic Wizny i Kuzi w gminie Zbójna. Ci pierwsi mają zablokować skrzyżowanie  drogi krajowej nr 64 (Piątnica – Jeżewo) z ulicą Czarneckiego. Na prośbę wójta organizatorzy zadeklarowali, że co pół godziny wahadłowo będą przepuszczane samochody stojące przed blokadą.
W Kuziach blokada rolnicza ma pojawić się na drodze wojewódzkiej łączącej Łomżę z Myszyńcem ma trwać 6 godzin od 10.00 do 16.00.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę